You are currently viewing Architekt i aranżacja wnętrz w stylu ekologicznym

Architekt i aranżacja wnętrz w stylu ekologicznym

Ekologia stała się tematem modnym. Już nie tylko działacze na rzecz środowiska zajmują się takimi kwestiami jak ochrona przyrody, segregowanie śmieci, prawa zwierząt, czy ochrona zagrożonych gatunków.

Gdański architekt dobierze kolory do wnętrza

architektObecnie nawet przeciętny obywatel stara się dbać o naturę. Ekologia trafiła do naszych domów, gdzie gotujemy z produktów ekologicznych, nosimy ubrania z ekologicznych materiałów. Również stały się modne ekologiczne wnętrza. O co w tym chodzi? Jak wyglądają takie ekologiczne wnętrza? Na pewno trzeba rozważyć tutaj dwie kwestie. Pierwsza z nich to estetyka, a druga to używane materiały. Zacznijmy od tej pierwszej kwestii. Architekt gdańsk projektujący takie wnętrze będzie przede wszystkim używał kolorów ziemi, czyli zielonego, brązowego, szarego, czarnego, beżowego. Są to kolory drzew i trawy, przez co mamy wrażenie, że znajdujemy się nie w domu, ale na łonie natury. Takie barwy są stosowane zarówno jeśli chodzi o kolor farby do ścian, kolor paneli podłogowych, czy kolory mebli. Ważne jest także, żeby w takim wnętrzu znalazły się dodatki nawiązujące do natury. Z pewnością architekt wnętrz zadba o to, by w takim pokoju znalazły się świeże kwiaty czy rośliny doniczkowe.

architekt wnętrzMożemy pozwolić sobie nie tylko na jeden mały bukiecik, ale nawet na wielką roślinę tropikalną, która będzie stosowana jako osłona i dekoracja, na przykład koło kanapy. Będzie ona na pewno sprzyjała naszemu relaksowi i odpoczynkowi. Gdańska aranżacja wnętrz w stylu eko to także użycie odpowiednich materiałów. Przede wszystkim powinny być one pozyskiwane w sposób legalny i nieniszczący dla środowiska. Nie powinno się do produkcji mebli używać drewna z gatunków zagrożonych, z wycinanych lasów deszczowych, czy też w upraw gdzie stosuje się nielegalne środki chemiczne. Takie meble, dywany, farby czy dekoracje powinny być wolne od chemikaliów, zanieczyszczeń, sztucznych barwników. Dzięki temu mamy pewność, że nie tylko nasze meble zostały wyprodukowane w sposób estetyczny, ale również w sposób ekologiczny, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Takie wyroby nie powodują też alergii, nie mają nieprzyjemnych zapachów, jak to jest w przypadku dywanów czy dekoracji z tworzyw sztucznych. Warto jest używać materiałów takich jak bambus, włókna bananowca, drewno, bawełna, wełna. Projektowanie wnętrz ekologicznych jest na pewno skomplikowane.

Nie tylko musimy się skupiać na tym, żeby wszystko wyglądało jak najlepiej, ale również musimy sprawdzać pochodzenie materiałów używanych do produkcji mebli i akcesoriów. Z pewnością nie jest to łatwe, ale na pewno satysfakcjonujące.