You are currently viewing Architekt wnętrz oraz okna i drzwi

Architekt wnętrz oraz okna i drzwi

Okna i drzwi to elementy naszego mieszkania o których często się zapomina. Nie bierze się ich pod uwagę przy wystroju wnętrz i dobieraniu dekoracji. Jednak nowoczesne drzwi i okna mogą być wykonywane z różnych materiałów, mogą mieć różne wzory, dzięki czemu mogą one dodatkowo nadawać pożądanego charakteru w pomieszczeniu.

Architekt wnętrz i drewno we wnętrzu

architektZacznijmy omawianie ich od drzwi. Można je wykonać z drewna, szkła, metalu lub połączenia tych materiałów. Drzwi drewniane są najbardziej popularne. Nadają się i na drzwi wewnętrzne, jak i na zewnętrzne, w tym antywłamaniowe. Różnorodna kolorystyka sprawia, że można je dopasować do kolorów we wnętrzach. Drzwi drewniane są stylowe i klasyczne, na pewno każdy znany architekt wnętrz z Lublina będzie mógł je polecić. Drzwi z drewna często maja ozdobne przeszklenia wykorzystujące nie tylko szkło przeźroczyste, ale także barwione i szronione. Drzwi metalowe najczęściej są stosowane w magazynach, fabrykach czy garażach, jednak sprawdzą się one także we wnętrzach industrialnych. Tam zastane elementy metalowe, takie jak fragmenty rur czy grzejników, sprawują funkcje dekoracyjna i do nich dopasowuje się pozostałe elementy wystroju. Drzwi metalowe są solidne, ciężkie i nieprzeźroczyste, dzięki czemu zapewniają maksymalną prywatność i także dobrze tłumią dźwięki.

architekt wnętrzMożna je także stosować jako drugie drzwi zewnętrzne dla dodatkowego bezpieczeństwa. Drzwi szklane stosowane są najczęściej do oddzielenia kuchni, jadalni i pokoju dziennego. Tam nie potrzeba zamkniętych przestrzeni, jednak warto jest zaznaczyć odrębność pomieszczenia. Oddzielenie kuchni od reszty domu ma też zaletę odnośnie gotowania i zapachów, które roznoszą się wszędzie. Dzięki drzwiom nie będziemy mieli z tym problemu. Warto zaznaczyć, że drzwi szklane mogą być uchylne lub przesuwane. Przejdźmy et raz do okien. Tutaj najważniejszy wybór dotyczy odnośnie materiału ramy. Popularne okna PCV mają białe ramy. Jest to kolor uniwersalny, więc pasuje wszędzie. Jednak warto zastanowić się także nad ramami drewnianymi lub metalowymi. Te pierwsze nadają się do wnętrz rustykalnych, prowansalskich, czy klasycznych, a te drugie do loftowych i industrialnych. Warto zaznaczyć, że okna plastikowe mogą być też stylizowane na drewniane z jednej lub z dwóch stron.

Dzięki temu zyskujemy trwałość plastiku i elegancje drewna. Warto jest zastanowić się nad wyborem odpowiednich okien i drzwi do naszego domu i mieszkania. Są to element pomijane, które jednak mogą stworzyć ciekawy klimat we wnętrzu i to niewielkim kosztem.