You are currently viewing Atuty podkładu piankowego

Atuty podkładu piankowego

Dodatkowe zabezpieczenie podłoża to element, który może pomóc w zachowaniu go w dobrym stanie przez dłuższy czas. Długa żywotność jest trudna do osiągnięcia w szczególności w miejscach, w których podłoga jest używana przez dużą ilość osób. Są to chociażby hole w biurowcach, poczekalnie czy korytarze w hotelach.

Podkład z porowatego materiału

 podkład pod wykładziny podłogoweNajczęściej stosowanym rozwiązaniem jest montaż dodatkowej warstwy. Do tego zadania idealnie sprawdzi się piankowy podkład pod wykładziny podłogowe. Jego ogromnym atutem jest to, że nie zachowuje jakichkolwiek odkształceń. Pojawiają się one często w formie zgięć czy zgrubień na dywanie. Nierówności są nie tylko nieatrakcyjne wizualnie. Mogą być także niebezpieczne, gdyż zwiększają ryzyko potknięcia się. Włóknina jest także wykonana z porowatego materiału. Dzięki wysokiej przepuszczalności, nie zatrzymuje w sobie wilgoci ani pary wodnej. Zastosowanie takiego elementu wpływa także na komfort chodzenia użytkowników. Położenie pianki skutkuje zwiększoną miękkością podłoża. Jest to odczuwalne w szczególności dla stawów kolanowych. Chodząc po dywanie z podkładem mamy uczucie stąpania po miękkim materiale. Korzyścią przemawiającą za zastosowaniem tego produktu jest także jego wyciszenie akustyczne. Jest to w szczególności potrzebne w miejscach przeznaczonych do wypoczynku jak pokoje hotelowe czy restauracje.

 podkład pod wykładziny podłogoweUciążliwe hałasy mogą być wytłumione, jeśli zastosuje się właściwe materiały wyciszające. Oprócz tych właściwości, podkład jest także świetnym materiałem ocieplającym. Pomaga on w utrzymaniu ciepłej temperatury. Dzięki temu jest bardziej prawdopodobne, że unikniemy wychłodzenia np. poprzez chodzenie bosymi stopami po podłodze. Zaletą rozwiązania jest także to, że wyrównuje wszelkie niedoskonałości odbite na podłożu. Powszechną praktyką jest także okrywanie podłoża specjalnym rodzajem laminacji. Do zamontowania tej warstwy nie trzeba być zaawansowanym majsterkowiczem. Metoda montażu takiej warstwy jest niezwykle prosta. Najpierw musimy przyciąć odpowiednią ilość pianki, która najczęściej jest sprzedawana na rolki. Podkład układa się w kącie nachylenia wynoszącym 45 stopni do wykładziny. Przyda się nam do tego kątownica. Ważnym elementem jest także to, że przed położeniem podkładu należy zabezpieczyć ją folią izolacyjną. Dzięki poprawnie zamontowanej macie, zyskujemy wytrzymałe rozwiązanie.

Długa lista zalet wynikających z jej posiadania jest najlepszym argumentem przemawiającym za jej zastosowaniem. To inwestycja, która zwróci się na przestrzeni lat poprzez wydłużoną żywotność wykładziny czy paneli podłogowych.