You are currently viewing Baterie w stylu retro

Baterie w stylu retro

Moda ma to do siebie że z czasem wszystkie trendy wracają. To co było modne w zeszłym sezonie dziś jest passe, ale za rok czy dwa znów może wrócić do łask. Wszystko zależy od designerów, projektantów wnętrz, producentów. Oni mają dobre wyczucie rynku i wiedzą, jak sprzedać swoje produkty klientom. Nie inaczej jest z produktami pasującymi do wnętrz utrzymanych w stylu retro.

Bateria w kolorze starego złota

 bateria natryskowa retroStyl retro z pewnością jest wyrazisty – albo ktoś go uwielbia albo nie znosi. Nie ma tu mowy o uniwersalnych kolorach, czy kształtach, jak przy stylu skandynawskim i klasycznym. W pomieszczeniach często dominują kontrastowe barwy, takie jak biel i czerń na mozaikowej podłodze. Wanny mogą mieć metalowe nóżki, a zamiast oświetlenia sufitowego będą kinkiety ścienne. Warto zainwestować także w drobne elementy, takie jak polecana bateria natryskowa retro. Bateria może mieć kolor rdzawy, miedziany, czy kolor starego złota. Kolorystyka w stylu retro jest bardzo ważna. Do barwy baterii można dokupić podobne wieszaki na ręczniki, uchwyty na rolkę papieru toaletowego, czy pojemnik na szczotkę do toalety. Wtedy wszystkie dekoracje będą ze sobą spójne i aranżacja będzie bardziej atrakcyjna. Druga rzecz to kształt baterii. Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że baterie mają jeden kurek.

 bateria natryskowa retroKiedy się je przekręci w lewo to leci gorąca woda, a jak w prawo to zimna. Dawne baterie jednak tak nie wyglądały, w związku z tym i te stylizowane na retro będą musiały mieć dwa kurki. Często na nich znajdują się oznaczenia – czerwona kropka oznacza kurek z ciepłą wodą, a niebieska – z zimną. Jest to na początku jakaś niedogodność, bo trzeba wyczuć jak ustawić dobrze temperaturę wody, ale później jest to już łatwiejsze. Bateria retro też może mieć inną słuchawkę prysznicową. Będzie miała ona kształt zbliżony do słuchawki starego telefonu, będzie mieć węższą rączkę, ale szerszą główkę z której leci woda. Warto zaznaczyć, że baterie retro to nie tylko te do prysznica czy wanny, ale też baterie umywalkowe oraz bidetowe. Tutaj przede wszystkim stylizowany będzie kurek z wodą. Będzie zwykle dłuższy i bardziej zaokrąglony niż obecne, które są proste i ustawione nieco do góry.

Łazienki w stylu retro można urządzać nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w hotelach. Taki stylowy retro pokój na pewno będzie się wyróżniał na tle innych. Warto zadbać o wszystkie detale we wnętrzu, nie tylko o wannę, czy kabinę prysznicową. Także baterie, wieszaki i uchwyty mogą mieć duże znaczenie dla całościowego odbioru aranżacji wnętrza.