You are currently viewing Białe listwy w angielskiej kuchni

Białe listwy w angielskiej kuchni

W ostatnich latach coraz bardziej modne jest urządzanie kuchni w określonym stylu, charakterystycznym dla danego kraju lub kultury. Doskonałym przykładem jest tu styl angielski, który podbija serca coraz większej liczby Polaków.

Biała listwa do ciemnej podłogi

listwa podłogowa białaTak jak w pozostałych dziedzinach architektury wnętrz, również w kuchni zaczyna dominować biel. Jeszcze do niedawna w polskich domach rządziły kolory oraz różnorodność. Dzisiaj na topie są stonowane barwy, wśród których prym wiedzie biel. To właśnie ten kolor jest tak charakterystyczny dla stylu angielskiego. Widoczna jest nie tylko na meblach czy ścinach, ale także w detalach, na przykład na listwach czy boazerii. Kuchnia w stylu angielskim zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, przede wszystkim swoim urokliwym charakterem, kojarzącym się z ciepłem i rodzinnością. W aranżacji równie ważne co meble są dodatki. Nierzadko to one nadają wnętrzu określonego klimatu. Powinny być stylowe, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów. Elementy wyposażenia są bogate w misterne i klasyczne zdobienia. Jak już zostało wspomniane to jasne barwy, takie jak przywoływana biel, odcienie beżu, ecru oraz błękit dominują w stylu angielskim. Jednak bardzo często są one przełamane kontrastowymi elementami. Jednym z nich bardzo często jest ciemna i drewniana podłoga.

listwa podłogowa białaTakie intensywne elementy dodają wnętrzu stylu oraz elegancji. Bardzo często w takich przypadkach stosowana jest listwa podłogowa biała do kuchni. Dzięki takiemu zestawieniu ciemna podłoga, zwieńczona listwą w kontrastowym kolorze, staje się bardziej spójna z resztą pomieszczenia. Oprócz drewnianego parkietu, w kuchniach angielskich pojawiają się również płytki na podłodze, te powinny być tradycyjne, najlepiej takie, które wyglądają na wiekowe. Bez względu na ich kolor oraz kształt, ich idealnym uzupełnieniem będą białe listwy przypodłogowe, pasujące do każdego typu podłogi. Można wybrać minimalistyczne, proste listwy lub bardziej dekoracyjne, z ozdobnymi cokołami. Ponadto białe listwy będą pasować również do mebli. W tym miejscu warto podkreślić, że najbardziej charakterystycznym elementem w całej kuchni angielskiej są właśnie drewniane meble w jasnych kolorach, najczęściej białych lub jasnobeżowych, będą idealnie komponowały się z jasnymi listwami. Typowe dla tej stylistyki są masywne i bogato rzeźbione okapy.

Nieodłącznym elementem klasycznej kuchni anglika jest wyspa, która jest nie tylko praktyczna, ale również pełni funkcję ozdobną. Aby stworzyć w kuchni prawdziwy, brytyjski klimat nie można zapominać o motywach kwiatowych. Kuchnia w tym stylu spodoba się zarówno miłośnikom romantycznych klimatów, jak i tych klasycznych.