You are currently viewing Co powinien brać pod uwagę rzeczoznawca podczas wyceny nieruchomości?

Co powinien brać pod uwagę rzeczoznawca podczas wyceny nieruchomości?

Od pewnego momentu coraz większa liczba osób podczas sprzedaży mieszkania decyduje się na korzystanie z usług rzeczoznawców. Korzystanie z ich usług, pozwala przede wszystkim na wycenę danego obiektu w sposób jak najbardziej zgodny z obowiązującymi standardami rynkowymi. Oczywiście każdy rzeczoznawca musi podczas wyceny brać pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników.

Jakie są to czynniki?

dom na sprzedaż Z pewnością jednym z najbardziej istotnych, jest lokalizacja danego obiektu, co może zdecydowanie w największym stopniu przełożyć się na końcową cenę danego obiektu. Im atrakcyjniejsze położenie nieruchomości, tym z pewnością bardziej atrakcyjną cenę będzie można uzyskać za jej sprzedaż. Co ciekawe, lokalizacja jest ważna nie tylko biorąc pod uwagę położenie danej nieruchomości w centrum miasta, ale także liczy się to, czy jest ona położona bezpośrednio przy ulicy, czy też nieco na uboczu drogi. Równie ważne znaczenie podczas profesjonalnej wyceny danego budynku, ma liczba jego kondygnacji. W przypadku mieszkań, niezwykle duże znaczenie ma to, na którym piętrze jest ono położone. Zazwyczaj najbardziej atrakcyjną wycenę będzie można uzyskać za mieszkanie, które położone jest na drugim, bądź też na trzecim piętrze. W przypadku lokali do zastosowań typowo komercyjnych, tą najatrakcyjniejszą kondygnacją wydaje się być parter.

wycena nieruchomości Oczywiście, te czynniki bierze pod uwagę przede wszystkim rzeczoznawca wyceny nieruchomości z warszawy. Ogromne znaczenie podczas wykonywanej przez niego wyceny, mają również ogólne parametry fizyczne, ale także i rozkład mieszkania. Im większa liczba pokoi w danym mieszkaniu, tym zazwyczaj bardziej atrakcyjna dla osoby sprzedającej będzie jego wycena. Negatywnie na kwestię wyceny mieszkania mają z pewnością wszelkiego rodzaju pomieszczenia przechodnie, a negatywne na cenę końcową będzie wpływać na przykład brak balkonu, czy też tarasu w domu czy też w mieszkaniu. Ostatnim niezmiernie ważnym czynnikiem będzie z pewnością stan mieszkania w momencie jego kupna-sprzedaży. Brak konieczności wykonywania generalnego remontu podwyższy uzyskaną wycenę mieszkania.

W obecnym czasie zdecydowana większość osób, które decydują się na sprzedaż praktycznie dowolnej nieruchomości, decyduje się również na korzystanie z usług rzeczoznawców. Cena, która jest przez nich ustalana, będzie wynikać z szeregu bardzo ważnych czynników, które z pewnością będą oni brać pod uwagę podczas wyceny. Liczy się na przykład stan mieszkania, jego lokalizacja, kondygnacja na której leży, oraz odległość od ruchliwej ulicy, czy też przystanku.