You are currently viewing Co wyróżnia materace bonellowe?

Co wyróżnia materace bonellowe?

Niewątpliwie do grona materacy o największej popularności można zaliczyć warianty piankowe. Czy jednak to wszystkie modele? Czy musi to oznaczać, że poszukiwania stosunkowo niedrogiego posłania musi wiązać się z zakupem wcześniej wspomnianego rodzaju materaca? Niekoniecznie, ponieważ wiele osób wybiera także warianty bonellowe. Są to materace, których budowa opiera się na pewnym charakterystycznym wariancie sprężyn, dzięki czemu słyną z dużej wytrzymałości, ale też wygody. Co jeszcze je wyróżnia?

Materace bonellowe – czym się cechują

duże materace boneloweNa wstępie warto wspomnieć o pewnej ciekawostce, mianowicie materace bonellowe powstały pod koniec XIX wieku, a co za tym idzie, ich konstrukcja liczy już ponad sto lat. Nic jednak nie przeszkadza w tym, by korzystać z nich po dziś dzień, jednak oczywiście po drobnych udoskonaleniach. Jeśli chodzi o ich budowę, duże materace bonelowe cechują się wyposażeniem w specjalne sprężyny. Mają charakterystyczny kształt sporych klepsydr, które umieszcza się we wnętrzu posłania, a następnie przyczepia do krańców wykonanego z drutu szkieletu. Następnie na wcześniej wspomniany „szkielet” utrzymujący całą konstrukcję nakładany jest materiał, dzięki któremu materac staje się bardziej miękki, a tym samym wygodny dla wypoczywającej osoby. W czym pomaga wyposażenie we wcześniej wspomniane sprężyny?

duże materace boneloweZ całą pewnością wzmacniają wygodę, która jest bezpośrednio związana z optymalną strefą wsparcia dla całego organizmu. Należy jednak pamiętać, że duże materace bonelowe są same w sobie konstrukcjami cechującymi się sporą twardością, w związku z czym osoby preferujące miękkość mogą nie być do końca zadowolone. Dla kogo w takim razie poleca się ten wariant posłań? Najlepiej sprawdzą się dla osób o dużej masie ciała. Kształt sprężyn odpowiednio przytrzyma nawet spory ciężar, nie zmniejszając jednocześnie wygody oraz komfortu. Co warto także dodać, bonellowe warianty są uznawane za jedne z najbardziej wytrzymałych modeli dostępnych na rynku. Można z nich korzystać przez długi czas bez zamartwiania się o ewentualne uszkodzenia czy ich ogólne zniszczenie.

Oprócz wariantów piankowych, do grona najpopularniejszych modeli materaców z całą pewnością można zaliczyć także te określane jako bonellowe. Co jest tego powodem? Przede wszystkim wytrzymałość, dzięki której konstrukcja przetrwa próbę czasu, nie ulegając uszkodzeniu czy zniszczeniu. To pozwoli na oszczędzenie sporej ilości gotówki, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – materace nie należą do grona produktów niskiej klasy pod względem kosztów. Co również istotne – bonellowe warianty są zdrowe dla całego ciała, a ponadto wygodne.