You are currently viewing Czy materace kieszeniowe są drogie?

Czy materace kieszeniowe są drogie?

Osobom, które mają problemy z bezsennością, bardzo często zaleca się wymianę materaca w łóżku. Co zaskakujące, to właśnie od niego może zależeć poziom higieny snu. Zaleca się wymianę standardowego materaca w łóżku co najmniej raz na trzy lata, oczywiście, z zachowaniem odpowiednich zasad co do doboru na przykład twardości materaca.

Dlaczego warto kupić materac kieszeniowy?

materac kieszeniowyPomimo takich ogólnie znanych zaleceń, wiele osób zwleka z wymianą materaca, przede wszystkim w obawie o zbyt wysokie koszty takiej wymiany. W przypadku ograniczonego budżetu, nadal dostępne są bardzo dobrej jakości rodzaje materacy, za które wcale nie trzeba będzie płacić bardzo dużej kwoty. Dobrym przykładem może być tutaj materac kieszeniowy h3, który jest znacznie tańszy na przykład od materaca piankowego. Obecnie jest coraz większa liczba sklepów, gdzie można znaleźć tanie materace – Łódź jest miastem, gdzie można je znaleźć bez większych problemów. Mimo niższej ceny, jego parametry są bardzo dobre co ma związek przede wszystkim z zastosowaną do jego produkcji technologią. Materac ten wyposażony jest w specjalne sprężyny, wykonane z wysoko elastycznej stali. Każda sprężyna jest rozmieszczona w oddzielnej kieszeni – od których bierze się nazwa tego typu materacy – dzięki czemu jest on w stanie rozkładać wagę ciała znacznie bardziej skutecznie.

idealny materacPrzedkłada się to nie tylko na znacznie większą wygodę podczas korzystania z niego, ale także i na jego zwiększoną wytrzymałość. Materace tego typu są zazwyczaj znacznie bardziej odporne na odkształcenia, czy też utratę elastyczności, niż ma to miejsce w przypadku materacy sprężynowych starszego typu, czy w przypadku materacy piankowych. Kupując do nich dodatkowo odpowiedniego rodzaju pokrowiec można sprawić, że wytrzyma on znacznie dłużej niż standardowe trzy lata, które są zalecanym okresem użytkowania w przypadku innych materacy. By tak było, bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego stopnia twardości wkładu takiego materaca. Oznaczenia h2 oznacza materac o średniej twardości, dedykowany dla osób o wadze około 90 kg. Większa wytrzymałość tych materacy pozwala na ich stosowanie o większej miękkości, bez obawy, że szybko powstaną na nich niechciane odkształcenia. Kluczowe jest jednak dokupienie do takich materacy odpowiedniego pokrowca, który chroniłby je na przykład przed wilgocią, czy przedwczesnym zniszczeniem.

Dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotny. To właśnie, od tego może zależeć to, czy sen będzie długi i nie przerywany okresem wybudzania się. Ważne, by dostosować do własnych potrzeb nie tylko typ materaca, ale przede wszystkim stopień jego twardości – powinien być on dostosowany odpowiednio do wagi użytkownika.

Aby zdobyć więcej informacji na ten temat wejdź na stronę materacezgor.pl!