You are currently viewing Czy tapety ścienne dobrze wpływają na zdrowie i środowisko?

Czy tapety ścienne dobrze wpływają na zdrowie i środowisko?

Tapety są materiałami wykonanymi głównie z celulozy. Od wielu lat istnieje przekonanie, że tapety ścienne są dużo mniej zdrowe niż farby. Czy aby na pewno? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi. Starodawne tapety bardzo często były kładzione na zawilgocone ściany. W takiej sytuacji przestrzeni między tapetą a ścianą pojawiały się warunki idealne do rozwoju pleśni.

Tapety ścienne wpływają na zdrowie?

tapety ścienneTapety się złuszczały i zniekształcany. Bardzo często pojawiał się na nich czarny grzyb. Taka sytuacja sprawiała, że się odlepiały, a osoby znajdujące się w takim pomieszczeniu dostawały reakcji alergicznych, a niekiedy astmy oskrzelowej. Wówczas można było mówić, że ładne tapety ścienne cena  wpływały na zdrowie, ale to głównie dlatego, że w starym budownictwie istniały nieosuszone mury. Współczesne tapety są dużo zdrowsze i chociaż ich cena nie jest niska, to jednak uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów. Wszystko dlatego, że są wykonane z naturalnych włókien. Dzięki temu ściany „oddychają”. Aranżując nasze mieszkanie warto jest zainwestować w bardzo dobre tapety zmywalne, które będzie można myć z zacieków i tłuszczu. Nie zdrowo jest życie w brudzie, więc warto jest się wykosztować i kupić wszystko co najlepsze. Mogę jeszcze wspomnieć o tym, że nowoczesne tapety ścienne są zaprojektowane w ten sposób, że odpychają pyłki kurzu. Kilkadziesiąt lat wręcz pochłaniały roztocza i kurz, który sprzyjał rozwojowi astmy. Na zdrowie człowieka wpływa także hałas. Dziś mamy do dyspozycji takie tapety, które go wytłumiają, a zatem możemy w naszym mieszkaniu przebywać w spokoju i ciszy nie stresując się hałasem dochodzącym zza ściany. Nowoczesne tapety ścienne są bardzo ekologiczne. Dlaczego? Otóz dlatego, że są wytwarzane z naturalnych surowców, które nadają się do recyklingu. Ponownie więc wracają do ekosystemu. Takie tapety często nie wymagają klejenia, a wiadomo, że klej nie jest sprzyjającym surowcem dla środowiska i człowieka. Takie właśnie są tapety na bazie fizeliny. Ekologiczne tapety zmywalne można przenosić w różne pomieszczenia i zmywać dzięki temu oszczędzamy pieniądze i nie wydajemy na nowe tapety nie wyrzucając starych tapet na śmietnik. Tapety papierowe z naturalnych surowców.

Reasumując, można stwierdzić, że dziś bez żadnych obaw można kupować tapety ścienne. Zanim jednak to zrobimy warto jest zapoznać się ze stanem swoich ścian. Powinny być one suche, pozbawione wilgoci oraz otynkowane i wyszlifowane. Zanim kupimy spontanicznie tapety, warto jest zobaczyć kilka wzorów i ich rodzajów w internecie lub w sklepie. Pamiętajmy, że im wyższa cena, tym tapety są lepsze.