You are currently viewing Czy warto wybrać blat granitowy?

Czy warto wybrać blat granitowy?

Nowoczesne budownictwo stawia na tanie rozwiązania i w wielu przypadkach wybiera się tanie materiały często imitujące droższe jak np. kamień czy drewno. Mimo to, wyroby kamienne cały czas cieszą się popularnością i wiele osób wciąż wybiera je jako elementy aranżacyjne przestrzeni mieszkalnej.

Blaty granitowe mają wiele zalet

blaty granitoweZ czego to wynika? W dużym stopniu z pewnością z racji wielu zalet jaką ma kamień. Blaty z kamienia, a w szczególności wytrzymałe blaty granitowe z Warszawy cechują się ogromną trwałością spośród wszystkich dostępnych materiałów. Żaden surowiec z którego wytwarza się blaty nie jest tak solidny, a dodatkowo odporny na wodę, odbarwienia w wyniku działania kwasów, a także odporny na temperatury. Blatu z granitu mają wszelkie właściwości niezbędne w kuchni by zachować jak najdłuższą żywotność w nienagannym stanie. O tyle o ile granit idealnie nadaje się na blaty z kamienia do mieszkania, tak schody granitowe znacznie częściej wypierane są przez te wykonane z marmuru z racji, że jest on tańszy, cieplejszy, a także dostępny w mniej surowych i zimnych kolorach dzięki czemu lepiej prezentuje się w mieszkalnych wnętrzach. Marmur również powszechniej wykorzystywany jest do wyrobu parapetów czy opraw kominkowych.

Poza tym, że kamień jest solidnym materiałem warto również zaznaczyć, że bardzo łatwo jest go utrzymać w czystości. Gładka, zwykle polerowana powierzchnia, łatwo się czyści i nie wymaga bardzo silnych środków chemicznych do wybawienia plam. W dodatku granit jest materiałem, który nie sprzyja rozwojowi bakterii co z pewnością również jest pozytywnym czynnikiem jeśli chodzi o kuchenne blaty z kamienia. Decydując się na kamienne blaty należy pamiętać o ich odpowiedniej impregnacji, raz do roku, by zapewnić im warstwę ochronną i zapobiec powstawaniu rys. Jednakowoż kamień jest tak wdzięcznym materiałem, że nawet powstałe już rysy łatwo jest spolerować, dzięki czemu materiał ponownie wygląda jak nowy. Jeśli chodzi o estetykę kamienia, to z pewnością można powiedzieć, że jest on bardzo elegancki i luksusowy, dzięki czemu nadaje kuchni niesamowitego wyrazu. Ponad to różnorodność kolorów, pozwala na uzyskanie praktycznie każdego odcienia kamienia, co powinno być dobrym argumentem dla wszystkich wybrednych.

Dodatkowo szeroko rozwinięta technika obróbki w zakładach kamieniarskich daje możliwość uzyskania praktycznie dowolnych kształtów i wielu rodzajów profilów wykończeniowych. Jeśli rozważamy zakup kamiennych elementów wyposażenia, z pewnością największy ich wybór znajdziemy w województwie mazowieckim, a w szczególności okolicach Warszawy.