You are currently viewing Czym się kierować kupując meble łazienkowe?

Czym się kierować kupując meble łazienkowe?

Wielu ludzi urządzając swój dom czy mieszkanie stoi przed dylematem dotyczącym wyboru mebli. Większość skupia się na kupnie mebli do salonu czy do kuchni. Mało kto przykłada większą wagę do tych przeznaczonych do łazienki. Z czego to wynika? Cały czas, łazienka jako pomieszczenie jest traktowana nieco inaczej niż pozostałe, jakie znajdują się w domu.

Meble łazienkowe w określonym stylu

meble łazienkoweNie da się ukryć, że jej główne funkcje są czysto praktyczne. W ostatnich latach zauważalna jest zmiana podejścia. Architekci wnętrz, a także sami jej użytkownicy zaczęli przykładać większą wagę do wyboru wyposażenia do łazienki. Przed przystąpieniem do urządzania łazienki, często pierwszym krokiem jest wybór płytek. To one w znacznym stopniu będą odpowiadać za stylistykę i charakter całego pomieszczenia. Ostatnio bardzo modne są płytki drewnopodobne, które swoim wyglądem przypominają drewniane deski. Dużą popularnością cieszą się także ozdobne płytki marokańskie, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego orientalnego charakteru. Kolejny etap to najczęściej zakup niezbędnych sprzętów, takich jak prysznic, wc oraz zlew.

meble łazienkowePotem przychodzi czas na meble łazienkowe. Ich rola jest bardzo podobna do tych pokojowych, ponieważ nadają pomieszczeniu określonego stylu oraz wprowadzają porządek. Rynek mebli łazienkowych z roku na roku się rozrasta, a asortyment sklepów meblarskich staje się coraz bogatszy. Bardzo chętnie kupowane są drewniane szafki łazienkowe, dzięki nim wystrój staje się bardziej przytulny oraz ciepły. To dobra inwestycja na lata, gdyż nie warto kupować słabej jakości mebli, które szybko stracą na atrakcyjności. Bardzo ważną kwestią jest odporność na wilgoć. Meble do łazienki muszą być solidne oraz wilgocioodporne. Warto szczególną uwagę zwrócić na obrzeża mebli oraz czy meble są zabezpieczone warstwą lakieru. Montując szafki łazienkowe należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od ściany, ponieważ z tyłu może osadzić się pleśń. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie zakup mebli o uniwersalnym designie. Ich kształt powinien być prosty, bez zbędnych dekoracji. Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszą się meble nowoczesne. Często ich jedyną dekoracją jest wysoki połysk oraz wyrazisty kolor. Kupując meble łazienkowe nie warto kierować się jedynie ich estetyką.

Podstawową kwestią, którą warto uwzględnić przy wyborze powinna być ich funkcjonalność. Warto wybierać te, które są dostosowane do naszych potrzeb. Duże i solidne meble mogą przytłoczyć niewielką łazienkę, z kolei skromne i niskie meble nie będą pasować do przestronnego wnętrza.