You are currently viewing Czym wyróżnia się dębowa deska warstwowa?

Czym wyróżnia się dębowa deska warstwowa?

Spośród wielu typów podłóg drewnianych warto wybierać jedynie produkty najwyższej jakości, ponieważ tylko one zapewnią wygodne i trwałe użytkowanie. Montaż solidnej drewnianej posadzki zapobiega też konieczności wykonywania kolejnych remontów na wiele lat. Jest to więc nie tylko praktyczne i estetyczne, ale także bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Ładna i solidna deska dębowa

 deska dębowa warstwowaPodłoga z drewna zapewnia pomieszczeniom elegancki wygląd i stanowi uniwersalne uzupełnienie każdego wystroju – zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wydaniu. Jeżeli obiektem poszukiwań przy remoncie lub budowie domu jest jak najsolidniejsza podłoga, to warto przed podjęciem decyzji zakupowej przyjrzeć się uważnie jej budowie. Wariant warstwowy zapewnia podłodze przede wszystkim wyjątkową odporność na wahania temperatury i zwiększoną wilgotność, która pojawia się w pomieszczeniach o różnych porach roku. Ma to również szczególne znaczenie w kuchni, ponieważ to tam gromadzi się w czasie gotowania najwięcej wilgoci, a posadzka narażona jest na zalanie lub zachlapanie. Solidna deska dębowa warstwowa zapewnia posadzce dobry wygląd, funkcjonalność, a także łatwe czyszczenie i konserwację.

 deska dębowa warstwowaJak sama nazwa wskazuje, składa się ona z trzech warstw połączonych w estetyczną całość. Każda z nich jest osobno pokrywana impregnatami, które dodatkowo wzmacniają i uodparniają całą konstrukcję deski na wypadek kontaktu ze źródłami potencjalnych uszkodzeń chemicznych lub mechanicznych. Warstwy traktowane są specjalnymi lakierami oraz olejami, które stwarzają dodatkową (cienką, choć elastyczną i wytrzymałą) barierę ochronną. W skład poszczególnych elementów deski wchodzi także warstwa środkowa oraz warstwa spodnia. Obie stabilizują i usztywniają całą konstrukcję deski. To rozwiązanie idealnie sprawdza się przy montażu ogrzewania podłogowego. Większość tego typu warstwowych podłóg jest przystosowana do montażu instalacji zarówno elektrycznych, jak i wodnych. Gatunek drewna, jakim jest dąb to najlepsza opcja dla tego rodzaju technologii. Niewątpliwym walorem dębowych desek o warstwowej budowie jest ich estetyka, która podkreśli przytulny charakter każdego wnętrza, nadając mu nutę luksusu i elegancji.

Są one nie tylko praktycznym, ale także niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, dlatego coraz częściej wykorzystują je działający w branży dekoratorskiej specjaliści. Drewniane podłogi o solidnej budowie to doskonała inwestycja na lata. Tego typu posadzkę można także łatwo myć i konserwować preparatami. Są one do nabycia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet.