You are currently viewing Dąb sonoma – czym jest i do czego pasuje?

Dąb sonoma – czym jest i do czego pasuje?

Dąb sonoma jest modnym wybarwieniem, które cieszy się popularnością w wielu domach i mieszkaniach. Kolor należy do jaśniejszych odcieni i cechuje się przede wszystkim swoją uniwersalnością. Osoby, które nie mają pewności, w jakim kolorze dobrać meble do swojego pokoju, to dąb sonoma będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

Drzwi w ładnym kolorze

drzwi dąb sonomaMateriał zaskakuje swoim wykonaniem, gdyż imituje prawdziwe drewno, a znajdujące się na nim słoje jeszcze bardziej oddają charakter surowca. Barwa będzie idealnie pasować do mebli i drzwi wewnętrznych. Wiele osób ceni sobie utworzenie wnętrz pokrytych drewnem. Surowiec jest jednak drogi, a jego pielęgnacja może być problematyczna. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dębu sonoma. Jasna kolorystyka nada pomieszczeniu charakteru, bez względu na styl, w jakim zostało ono zachowane – stworzy harmonię nowoczesności z naturalnością. Z uwagi na jasny odcień koloru, meble z dębu sonoma będą doskonałym wyborem zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń – optycznie powiększają wnętrze i podkreślają jego przestronność.

drzwi dąb sonomaTaką barwę można wybrać do salonów, choć najczęściej kupujący wyposażają w tym kolorze sypialnie, gdyż jasne odcienie działają kojąco i relaksująco, a co więcej – można je dopasować do wielu innych kolorów, jak błękit, róż lub lawenda. Dąb sonoma można połączyć również z ciemnymi kolorami ścian, tworząc interesujący kontrast. Wybarwienie stosowane jest nie tylko w przypadku mebli, ale również drzwi – szczególnie tych wewnętrznych. Wybór odpowiedniego wzoru i koloru drzwi bywa dla wielu osób problematyczny. Nie ma jednak powodu do obaw, gdyż te wykonane z dębu sonoma będą uniwersalne i sprawdzą się zarówno jako zewnętrzne, jak i wewnętrzne drzwi – dąb sonoma to barwa, która świetnie łączy się ze szkłem. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup drzwi z szybami właśnie w tej kolorystyce. Warto dokonywać zakupów takich produktów bezpośrednio u producentów, gdyż z ich pomocą można dostosować wzór drzwi do preferencji zamawiającego.

Osoby, dla których ważna jest uniwersalność, optyczne powiększenie wnętrza, a także wzbogacenie go naturalnymi meblami, powinni zdecydować się na materiały pokryte dębem sonoma. Ta barwa wpasuje się do każdego pomieszczenia, czyniąc je atrakcyjniejszym dla oka. Szczególnie do gustu mogą przypaść drzwi wewnętrzne zachowane w tej kolorystyce, gdyż będą stanowiły odpowiedni kontrast w przypadku ciemniejszych pomieszczeń oraz budowały harmonię, jeżeli ściany pokryte są jasnymi kolorami.