You are currently viewing Dokładne i profesjonalne cięcie laserem

Dokładne i profesjonalne cięcie laserem

Jest wiele technik obróbki materiałów. Kartkę papieru można przeciąć szkolnymi nożyczkami. Do drewna przyda się piła ręczna lub mechaniczna. Przy materiałach miękkich, elastycznych niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi. W związku z tym firma, która chciałaby się zajmować cięciem różnych tworzyw powinna zainwestować w wiele urządzeń tnących. Czy aby na pewno?

Cięcie różnych materiałów

cięcie laseremRozwiązaniem wielu problemów może okazać się dokładne cięcie laserem w Warszawie. Urządzenie laserowe poradzi sobie z cięciem cienkich i grubych, miękkich i twardych tworzyw. Z powodzeniem można laserem ciąć drewnianą sklejkę, pleksiglas, płytki ceramiczne, czy nawet skórę. Uniwersalne zastosowanie lasera do cięcia na pewno wpływa na jego popularność. Jednak to, że laser poradzi sobie z cięciem różnych tworzyw to jeszcze nie wszystko. Trzeba nadmienić, że jest to cięcie bardzo dokładne. Wystarczy w programie komputerowym ustawić miejsce cięcia, czy wzór, a maszyna zajmie się resztą. W ten sposób wszystko będzie docięte równo, do do milimetra. To bardzo ważne w przypadku materiałów, które będą ze sobą łączone np. płytki łazienkowe. Podczas cięcia materiał się nie niszczy, więc nie generuje się odpadów. Precyzyjne cięcie jest niezbędne także przy wycinaniu fantazyjnych wzorów.

cięcie laseremZe sklejki można wyciąć ozdoby na choinkę, a z plexi statuetki na rozdanie nagród. Laser poradzi sobie z drobnymi detalami bez problemu. Kolejnymi zaletami cięcia laserowego jest jego szybkość i powtarzalność. Parametry cięcia ustawia się raz i na tej podstawie maszyna wytnie jeden kawałek materiału, jak i setkę. Wzór można zapisać, w związku z tym jeśli będzie potrzeba stworzenia kolejnych kopii to nie będzie z tym żadnego problemu. Laser przetnie wszystko bardzo szybko, pojedynczy wzór można zrobić na poczekaniu. Cięcie laserowe przydaje się w wielu branżach. Sprawdza się przy wyrobie dekoracji, gablot muzealnych i wystawowych, cięciu materiałów wykończeniowych budowlanych. Laser może być wykorzystywany również do grawerowania, także w kamieniu, szkle, czy metalu. Cięcie laserowe ma niewątpliwie wiele zalet.

Wadą może być to, że stół roboczy ma ograniczony format, więc nie można w ten sposób ciąć ogromnych płyt, jak również zbyt gruby materiał może nie zostać przecięty przez laser. Mimo tego zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy czy instytucje publiczne chętnie zlecają firmom zewnętrznym zadanie wycinania laserowego w różnych materiałach. To pokazuje, że jest to metoda profesjonalna, sprawdzona i precyzyjna.