Druk na szkle

Kilkaset lat temu nikt by nawet nie przypuszczał, że możliwy będzie druk na szkle. Tymczasem rozwój technologii sprawia, że z dnia na dzień pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, które w dodatku są dostępne dla każdego i można je wykorzystywać na co dzień. Na przykład druk na szkle można wykonać w każdej naprawdę dobrej drukarni.

Zalety druku UV

drukowanie uvCoraz więcej ludzi bowiem zgłasza się do firm z chęcią otrzymania nadruku na przykład na wazonie szklanym, który ma być przeznaczony dla kogoś na prezent – drukarnie w odpowiedzi na takie zapotrzebowanie klientów, decydują się na wprowadzenie usługi druku na szkle. Usługa ta wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu. Drukowanie UV Gdynia proponuje nie tylko na szkle, ale także na innych gładkich materiałach, wśród których można wymienić plexę, pcv czy aluminium, jak również papier. Drukowanie za pomocą światła UV można stosować też na materiałach, które wyróżniają się szorstką fakturą – to na przykład drewno, sztuczna skóra czy różnego rodzaju tapety. Czy naprawdę efektem wykorzystania metody UV jest uzyskanie wydruku naprawdę wysokiej jakości? Dzięki możliwości zastosowania poddruku za pomocą białej farby, możemy stworzyć grafikę, która nawet na ciemnej powierzchni będzie prezentować się wyjątkowo – tło nie będzie przebijało przez podkład, dlatego nie musimy martwić się o jakość grafiki.

drukowanie uvNiektórzy klienci zastanawiają się, czy taki proces drukowania UV trwa długo. Odpowiedź drukarni jest prosta – nie. Farba stosowana w tej technologii schnie bardzo szybko – właściwie nie ma podstaw, aby po wykonaniu nadruku odczekiwać jakiś czas na jej całkowite wyschnięcie. Przedmiot z nadrukiem może być od razu poddany dalszym pracom, frezowaniu czy innej obróbce. To zdecydowana zaleta, zwłaszcza jeżeli zależy nam na czasie. Oczywiście oprócz zadrukowywania niewielkich przedmiotów, jak na przykład wspomniany wazon szklany, druk uv może być wykorzystywany do umieszczania grafiki na większych powierzchniach. Jeśli chodzi o przedmioty zastosowania domowego, to ta technologia służy do wykonywania nadruków na panelach szklanych. Z kolei przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na przykład na reklamy wykonane za pomocą tej metody.

Jeżeli dana drukarnia posiada stół roboczy o sporych wymiarach, wówczas możliwe jest wykonywanie reklam wielkoformatowych, które dzięki drukowi UV będą wyróżniać się naprawdę wysoką jakością – w dodatku druk taki najczęściej jest też laminowany, co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na jego trwałość i wytrzymałość. Jest to jedna z lepszych metod druku, jaką obecnie znamy.