Drzwi szklane – zalety i wady

Szkło ma wiele atutów. Przede wszystkim jest ono bardzo estetyczne. Może być wykorzystywane niemal w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz. W wielu miejscach stanowi funkcjonalne rozwiązanie, jednak należy krytycznie spojrzeć na listę zalet i wad tego materiału.

Drzwi ze szkła hartowanego

drzwi szklaneNa pewno może się on okazać korzystnym rozwiązaniem w wielu różnych przestrzeniach. Jeżeli jednak ma się małe dzieci, to może się okazać, że szkło nie będzie najlepszym wyborem. Oczywiście, drzwi szklane są zrobione ze specjalnego szkła hartowanego, które nie ulega zniszczeniu w łatwy sposób. Bardziej wrażliwi rodzice, powinni jednak dmuchać na zimne. Poza tym na szkle może być od razu widać tłuste ślady po paluszkach dzieci. Jeżeli więc ktoś jest na takie rzeczy wrażliwy, to warto jednak wybrać inne tworzywo, które da się szybko wyczyścić albo jeszcze lepiej, na którym ślady nie będą widoczne. Wiadomo bowiem, że w przeciwnym wypadku będzie trzeba ciągle sprzątać. Zaletami drzwi szklanych jest zaś na pewno wspomniana już estetyka i elegancja. Takie drzwi sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze. W firmach często robi się tak zwane open space’y, żeby było widać czy ktoś pracuje, czy nie.

drzwi szklaneDrzwi, jak i całe pomieszczenia wydzielone są za pomocą szklanych ścianek. To rozwiązanie szczególnie popularne jest w korporacjach. Wówczas drzwi często zrobione są z przezroczystego szkła tak jak i ściany. Drzwi ze szkła nie muszą jednak być wykonane wyłącznie z przezroczystego materiału. Mogą one mieć powierzchnię bardziej chropowatą, przez którą nie będzie widać, co dzieje się za drzwiami. Jest to rozwiązanie równie dobrze sprawdzające się w domach, jak i biurach. Jeśli ktoś lubi nowoczesny styl, to takie drzwi na pewno będą mu pasować. Ciekawym zastosowaniem drzwi szklanych jest także umieszczenie ich przy wejściu do kabiny prysznicowej. Oczywiście, wówczas przeważnie każda ściana prysznicowa wykonana jest ze szkła. Można jednak również umieścić prysznic w rogu pomieszczenia łazienkowego, a wówczas zamykać przestrzeń prysznicową mogą po prostu dwie ściany łazienki pokryte na przykład kafelkami. Wówczas tylko jedna ściana będzie zrobiona ze szkła. Jak pokazaliśmy w artykule, drzwi szklane mogą być wstawione w naprawdę wielu miejscach.

Jest to tylko jeden element, który można wykonać ze szkła, a już widać jak świetnie sprawdzi się on w firmie, domowej łazience czy w salonie. Liczy się przede wszystkim pomysł. Jeżeli się go ma, to można stworzyć wiele ciekawych projektów z użyciem szkła i innych materiałów.

Więcej na http://alisglass.pl