You are currently viewing Elastyczność producenta przy produkcji okien drewnianych

Elastyczność producenta przy produkcji okien drewnianych

Okna w naszych domach są elementem przez który mamy widok na resztę świata i inni mają widok na nas. Są one także ważnym elementem prezentacji domu na ulicy. Często widujemy białe, plastikowe okna które są wszechobecne w naszej kulturze.

Okna z dobrego gatunku drewna

okna drewnianeSą one tanie, praktyczne i nie wyglądają zbyt dobrze. Jest to pewien element naszej kultury, który jest tak mocno zakorzeniony, że nawet czasami nie wyobrażamy sobie zamontowania innego typu okien. Czasami niektórzy montują coś co ma się wyróżnić, ale jednak wygląda jeszcze gorzej. Przykładowo są to brązowe okna PCV, które czasami ktoś zdecyduje się zamontować w swoim mieszkaniu, pomimo tego, że cała reszta mieszkań posiada białe. Wygląda to wtedy po prostu wybitnie tandetnie, jednak w przestrzeni bloków mieszkalnych nie mamy zbyt dużego pola do popisu by się wyróżnić. Jeśli chodzi o domki jednorodzinne, sprawa jest zupełnie inna. Montować możemy okna jakie nam się żywnie podobają, nawet zamontowane okna PCV w kolorze innym niż biały będą akceptowalne, jeśli będą pasować do całej reszty wystroju domu. Jednak w dzisiejszych czasach coraz to częściej sięgamy po starsze założenia. Do naszych łask powoli wracają drewniane elementy wyposażenia, które kiedyś były obowiązkowym elementem budulcowym każdego domu.

okna drewnianeCoraz częściej skłaniamy się ku drewnianym meblom, drzwiom, podłogom, bramom, oknom, a nawet całym domom. Drewniane okna prezentują się niesamowicie dobrze. Szczególnie w połączeniu ich z innymi drewnianymi elementami takimi jak chociażby drzwi, czy brama garażowa. Pozwala to na zbudowanie domu z bardzo indywidualnym i przyjemnym charakterem. Tego typu okna nie dość, że wyglądają bardzo dobrze, to są niebywale praktyczne. Drewno jest znacznie trwalsze od materiałów pochodzenia PCV, przez co możemy się spodziewać bardziej solidnej konstrukcji, która w razie czego będzie trudniejsza do sforsowania. Dodatkowo drewno posiada wysokie właściwości izolacji cieplnej samo z siebie, a w połączeniu z materiałami do ociepleń daje niezwykle skuteczny efekt. Jednak dopasowanie takich okien do domu może być problematyczne, okna drewniane – producent ich musi czasami stanąć na głowie by sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Zaczynając od rodzaju drewna, odpowiedniego koloru, gatunku, lakieru który musi zostać dobrany do wystroju całego domu. Nie jest to dużym problemem, producenci tego typu przedmiotów są bardzo otwarci na takie współprace i chętnie zrobią okna z dowolnego materiału za odpowiednią opłatą. Często także potrzebujemy specyficznych kształtów, czy to zaokrąglone okna, bardziej kwadratowe, czy niezwykle duże, ten aspekt także nie stanowi już żadnego problemu. Zdarzają się także zlecenia, gdzie zamontować trzeba szpros wiedeński, czy po prostu szpros międzyszybowy.

Jeszcze parę dekad temu montowano go za pomocą naklejek na szybach, co nie było prawdziwą konstrukcją tego typu, dziś także wykonuje się takie prace. Żyjemy więc w czasach gdzie wszystkiego jest pod dostatkiem i każdy może stworzyć swój własny, ładny, ekologiczny i elegancki wystrój.