You are currently viewing Futurystyczny pokój nastolatka

Futurystyczny pokój nastolatka

Rodzice bardzo często bagatelizują prośby nastolatków o to, aby zaprojektować pokój zgodnie z ich wymaganiami. Uważają, że to głupie zachcianki i taki pokój w danym stylu szybko się nastolatkowi znudzi, a wtedy będzie konieczna kolejna jego modernizacja.

Szafy wnękowe w ciekawym stylu

szafy wnękoweTo niezbyt ciekawe podejście. Warto wiedzieć, że dobrze zaprojektowany pokój na pewno będzie służył przez długie lata. Jeżeli będzie to styl nowoczesny, futurystyczny, wówczas na pewno nastolatek nie będzie narzekał. Problem może stanowić jedynie to, jeżeli pokój jest naprawdę niewielki. Wówczas jego funkcjonalne zaprojektowanie może być trudne. Warto jednak wykorzystać całą możliwą przestrzeń. Możemy zamiast zwykłych szaf zdecydować się na szafy wnękowe w Zamościu na zamówienie. Takie szafy wykonywane są w dowolnym stylu, dlatego nie będzie problemu z zaprojektowaniem ich na styl futurystyczny. Można to obficie wykorzystywać elementy techniczne czyli na przykład fragmenty instalacji elektrycznych czy hydraulicznych, jak też fragmenty konstrukcji budynku. Są one bowiem podstawą każdej budowli, dlatego według twórców stylu futurystycznego, ich ukrywanie mija się z celem. Za to z powodzeniem można je wyeksponować, traktując je jako elementy dekoracyjne. Materiałem, który najczęściej pojawia się w tym stylu, jest oczywiście metal.

szafy wnękoweWykorzystuje się też nietypowe kształty, zamiast tradycyjnych schodów – stopnie wypełnione tylko z jednej strony. Zamiast regału z poziomymi półkami – półki w kształcie plastrów miodu. Wszystko jest tu dozwolone, wystarczy poruszyć własna wyobraźnię. Można otwarcie wykorzystywać nowoczesne technologie i łączyć je z prostymi formami. Tak naprawdę każdy nastolatek ma tu duże pole do popisu, dlatego z pewnością spodoba mu się pomysł aranżacji pokoju w stylu futurystycznym. Piękne meble, czyli wspomniany regał z półkami w kształcie plastrów miodu czy futurystyczna szafa wnękowa wykonana dla nas na zamówienie, z pewnością prędko mu się nie znudzi. Mogą znudzić się dodatki, ale takie meble będą służyć nastolatkowi przez naprawdę długie lata. Dzięki dobrym i pojemnym szafom, wszystkie rzeczy nastolatka będą miały swoje miejsce – zostanie więc zachowana czysta przestrzeń pokoju, co z pewnością pozwoli na stworzenie spokojnej atmosfery. Brak bałaganu wpłynie pozytywnie na możliwość uczenia się, jak i relaksu.

To dlatego właśnie takie szafy powinny stanowić podstawowe wyposażenie pokoju nastolatka, jak i pokoju osoby dorosłej. Są funkcjonalne, a przy tym stanowią element dekoracyjny, co też jest ważne.