You are currently viewing Grzejnik pokojowy Purmo zapewni ciepło w domu

Grzejnik pokojowy Purmo zapewni ciepło w domu

Jedną z najbardziej popularnych metod ogrzania domu lub mieszkania są grzejniki pokojowe. Wykonuje się je zazwyczaj ze stali, miedzi lub aluminium. Najbardziej popularny jest ten pierwszy surowiec ze względu na dużą różnorodność wymiarów i kształtów.

Grzejnik pokojowy w wersji płytowej

grzejnik pokojowyChętnie wybierane są stalowe grzejniki płytowe. Niegdyś wykorzystywano też grzejniki z żeliwa, jednak rzadko są dziś używane. Urządzenia wykonane z tego niezwykle trwałego i solidnego materiału wolno się nagrzewają, ale też długo trzymają ciepło. Grzejniki aluminiowe są z nich wszystkich najlżejsze. Można je z tego powodu umieścić nawet na ścianach o delikatnej konstrukcji. Materiał, z którego są wykonane nie jest jednak tak trwały jak stal czy żeliwo. Może on zatem ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Warto też wiedzieć, że podłączenie aluminiowego grzejnika do miedzianych rur może się zakończyć korozją elektromechaniczną. Należy więc tego unikać. Skoro wiemy już trochę o grzejnikach pokojowych, to należałoby się zastanowić, produkty jakiej marki najlepiej wybrać. Bardzo dużą popularnością od lat cieszy się z pewnością grzejnik pokojowy Purmo.

grzejnik pokojowyHistoria firmy sięga 1952 roku. W Finlandii trzech przyjaciół założyło wówczas firmę Purmo-Produkt, która z początku zajmowała się produkcją narzędzi rolniczych. Nazwa pochodziła od miejscowości Purmo, w której mieszkali mężczyźni. Kilka lat później kupili oni fabrykę grzejników. Firma dzięki produkcji tych urządzeń grzewczych szybko zyskała popularność. Na początku lat 70. Purmo-Produkt wykupił brytyjski koncern Rettig Heating. Od tego czasu proces wytwarzania grzejników został jeszcze bardziej dopracowany. Te popularne urządzenia sprzedane są pod szyldem Purmo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu grzejniki tej firmy cechują się wysoką jakością oraz niską awaryjnością. Ich atutem jest też przystępna cena. Firma ta ma również swój oddział w Polsce od początku lat 90. Warto dodać, że grzejniki tej firmy spełniają najwyższe normy, w tym również te, które dotyczą kwestii dbania o środowisko naturalne. Jest to szczególnie ważne w dobie doniesień naukowców o coraz większym wpływie działalności człowieka na warunki klimatyczne. Również coraz więcej gatunków zwierząt zagrożonych jest wyginięciem. Warto dbać, by ogrzewając nasze mieszkanie mieć też na uwadze dobro całej planety.

Takim rozwiązaniem będzie z pewnością wybór grzejnika pokojowego Purmo. Wyjątkowy design oraz walory praktyczne produktów tej firmy sprawią, że nasze wnętrze będzie wyglądać wyjątkowo, a w środku zapanuje przyjemne ciepło.