You are currently viewing Hydromasaż w kabinie prysznicowej

Hydromasaż w kabinie prysznicowej

Hydromasaż to masaż podwodny, który poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować młodość i dobrą formę. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Łagodzi bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie.

Kabina prysznicowa jak spa

kabina prysznicowa z hydromasażemDo niedawna ten rodzaj masażu, w postaci kąpiel wirowych i biczów wodnych, dostępny był jedynie w ośrodkach uzdrowiskowych. Dziś, by skorzystać ze zbawiennego działania hydromasażu, wystarczy nawet niewielka łazienka. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w małej łazience, jest kabina prysznicowa z hydromasażem. Posiadanie w łazience prysznica z hydromasażem jest możliwe, gdy tradycyjnej kabinie prysznicowej zainstalujemy panel z hydromasażem albo gdy wybierzemy gotowy model na rynku. Asortyment tego rodzaju sprzętu jest bardzo bogaty. Najprostsze modele wyposażone są w panel z kilkoma dyszami, są też kabiny prysznicowe, które wzbogacone są o saunę, chromoterapię (panel emitujący różne kolory światła) czy deszczownicę. Warto zaopatrzyć się w kabinę prysznicową dobrej jakości, która potwierdzona jest certyfikatami bezpieczeństwa CE (gwarantującymi, że urządzenie jest bezpieczne w eskploatacji) i atestami higienicznymi (wydawanymi przez Państwowy Zakład Higieny). O komforcie kąpieli decydują ilość, konstrukcja i rozmieszczenie dysz. Są one zbudowane w taki sposób, aby woda wypływała z nich z określoną siłą.

kabina prysznicowa z hydromasażemWoda wypływająca z dysz, która będzie masowała plecy, powinna mieć większa siłę niż ta, która jest przeznaczona do rąk. W innym razie masaż będzie nieefektywny. Dysze powinny być położone na odpowiedniej wysokości tak, aby wypływająca z nich woda, uderzała we właściwe miejsce na ciele. Montaż takiej kabiny powinien zostać wykonany przez specjalistę. Cena kabiny prysznicowej z hydromasażem jest tym wyższa, im więcej taka kabina posiada dodatkowych funkcji. Wyposażenie standardowe obejmuje termostat, dysze masażowe i słuchawkę prysznicową oraz prysznic centralny lub deszczownicę. Niektóre modele wzbogacone są o możliwość chromoterapii (oświetlenie halogenowe lub diodowe) lub aromaterapii. W najdroższych modelach montowane są również radio czy telefon, w niektórych kabinach można również mieć dostęp do sieci bezprzewodowej. Dopłacić trzeba też za funkcję sauny czy łaźni parowej. Kabina prysznicowa z hydromasażem jest dedykowana dla osób, mieszkających w blokach lub posiadających małe łazienki.

Takie rozwiązanie, oprócz funkcjonalności, cechuje się też ciekawym wyglądem. Dzięki kąpieli w prysznicu z hydromasażem można nie tylko się odświeżyć, ale również zadbać o swoje dobre samopoczucie.

Więcej informacji można znaleźć na https://mixhurt.com.pl/