You are currently viewing Inwestycja w przydomową oczyszczalnie ścieków

Inwestycja w przydomową oczyszczalnie ścieków

Kilka lat temu wyprowadziliśmy się na wieś liczącą kilkunastu mieszkańców. Otrzymaliśmy bowiem dom po moich dziadkach. Niestety nie doprowadzono tam jeszcze systemu kanalizacji sanitarnej. Musieliśmy zatem wybudować szambo.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to dobry pomysł

przydomowa oczyszczalnia ściekówJednak koszty jego wywozu zrujnowały by nas dlatego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie. Poza tym, nie wiem czy którakolwiek firma zajmująca się wywozem nieczystości chciałaby taki kawał przyjechać. Wszyscy sąsiedzi wkoło wiele razy pisali listy do sołtysa o wybudowanie kanalizacji jednak bezskutecznie. Z tego co się orientowałam większość z nich zainwestowała w oczyszczalnie ścieków. Taka przydomowa oczyszczania ścieków to całkiem dobry pomysł, nie jest to wcale taka droga inwestycja, a przynajmniej żylibyśmy ekologicznie gdyż woda, którą zużywamy zostałaby oczyszczona i ponownie wykorzystana. Znajomy, który pracuje w tym biznesie, zaproponował nam oczyszczalnie drenażową. Jest ona bardzo skuteczna gdyż efektywność usuwania zanieczyszczeń przekracza 95%. W skład takiej oczyszczalni wchodzi szambo plastikowe, bakterie tlenowe, filtry, a także drenaż. Ważne jest aby był zbiornik szczelny, gdyż ścieki nie mogą wypływać do ziemi przed oczyszczeniem. W naszej sytuacji jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Również mój mąż tak sądzi.

Na szczęście nie wymaga to wielu prac budowlanych, wystarczy tylko wkopać szambo. Nie wymaga ona nawet dostępu do prądu. Do tego idealnie pasuje do naszych gleb, które są dobrze chłonne, gdyż oczyszczona woda jest wylewana do ziemi.