You are currently viewing Jak dobrze wybrać kominek narożny?

Jak dobrze wybrać kominek narożny?

Zastanawialiście się kiedyś o tym czy warto mieć kominek? Chcieliście sobie taki sprawić? No tak, ale trzeba pamiętać że nawet kominki z płaszczem wodnym powinny być planowane już w czasie projektowania domu. Dlaczego? Ponieważ trzeba pamiętać, że kominek na stałe jest połączony z podłożem i jedną ścianą.

Jaki powinien być kominek narożny?

kominki narożneDodatkowo musi być poprowadzony komin, a chyba nikt z nas nie chciałby niszczyć swojego domu po to aby zamontować kominek. Bo to naprawdę jest smutne jeżeli musimy dewastować dom, który dopiero co kupiliśmy czy wyremontowaliśmy. Chociaż z drugiej strony piece wolnostojące niby nie są przytwierdzone do podłogi i można je montować i demontować łatwiej i wygodniej (to znaczy w ogóle można je demontować), ale jednak komin trzeba zrobić. W takim razie jeśli już to mamy załatwione czas zabrać się za wybieranie obudowy kominkowe i innych elementów, w tym dekoracyjnych potrzebnych do budowy kominki narożne. Najlepszą firmą obecnie na rynku i działającą od 1983 roku jest firma Austroflamm, Produkuje ona najlepszej jakości wkłady kominkowe, obudowy kominkowe oraz inne elementy potrzebne do kominka. Pierwszą rzeczą nad którą powinniśmy się zastanowić to na jakie paliwo opałowe ma być ten kominek? Wybór będzie trudny ponieważ mamy ich wiele do wyboru. Miedzy innymi drewno, pellet czy ekogroszek. Tutaj trzeba naprawdę porządnie się zastanowić i przeanalizować wszelkie za i przeciw (w tym koszty eksploatacji, koszt opału, miejsce do magazynowania, wysokość zanieczyszczenia środowiska, jak również powinniśmy wiedzieć gdzie znajduje się najbliższy sprzedawca wybranego paliwa opałowego).

Do montażu obudowy trzeba wybrać materiał mocny, a co najważniejsze aby był odporny na wysokie temperatury. Oczywiście obudowę powinien montować fachowiec, tak aby była ona odpowiednio zamontowana.