You are currently viewing Jak powinno montować się okna aluminiowe?

Jak powinno montować się okna aluminiowe?

Okna, które wykonane zostały z aluminium, cenione są przede wszystkim za ich zwiększoną wytrzymałość, jak również bardzo dobre parametry izolacyjne. Aby tak jednak było, bardzo ważne jest, aby pamiętać o ich prawidłowym montażu. Bardzo ważne jest, aby był on każdorazowo przeprowadzony w kilku, bardzo ważnych krokach, kluczowych do prawidłowego umocowania okna w ościeżnicy.

Montaż okien, jak wygląda?

okna w domuZ całą pewnością, krokiem pierwszym i pod pewnymi względami najbardziej istotnym, jest prawidłowe przygotowanie otworu okiennego, do takiego montażu. Tylko w takiej sytuacji, profesjonalny montaż okien aluminiowych w domu będzie wykonany w sposób, który zapewniać temu rozwiązaniu odpowiednie poziomy trwałości. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyrównanie otworu okiennego, oraz pozbycie się wszelkiego rodzaju, wystających części muru. Równie istotne jest właściwe wyrównanie powstałych ubytków ościeży, do czego wykorzystać można odpowiednio dostosowaną zaprawę. Kolejny krok montażu takich właśnie okien, opiera się na ich właściwym umocowaniu w ościeży. Aby to zagwarantować, ważne jest zastosowanie odpowiedniej folii paroszczelnej — do środkowej części budynku, oraz paroprzepuszczalnej, do jego zewnętrznej części.

okna szklane Obydwa rodzaje folii, powinny być zamocowane po obwodzie ościeżnicy danego okna. Okno, po jego ustawieniu, powinno być również prawidłowo zaklinowane, do czego warto wykorzystać w szczególności kliny oraz klocki dystansujące. Aby właściwie uszczelnić okno i stworzyć stabilne połączenie z ościeżem, kluczowe może się okazać zastosowanie pianki poliuretanowej PUR. Ważne może się okazać również wyrównanie wewnętrznej części ościeża, oraz przyklejenie wewnętrznej folii, do czego wykorzystać można klej do folii okiennych. Ostatnim krokiem montażu, okazuje się być właściwe zamocowanie wybranych wcześniej parapetów. Wykonanie tego montażu zgodnie z takimi zasadami i tą kolejnością, z pewnością da pewność, że całość, będzie dobrze funkcjonowała przez długi czas i możliwe będzie uzyskanie wszelkich zalet płynących z wykorzystania takich właśnie okien. Okna aluminiowe są tym ich rodzajem, który jest wykorzystywany zdecydowanie najczęściej.

Bardzo ważne jest, aby okna odpowiednio odizolować, oraz by zastosować do ich montażu takie metody, które znane są już od dłuższego czasu. Czasem, aby osiągnąć wszystkie zalety płynące z wykorzystywania okien aluminiowych, konieczne może się okazać odpowiednich folii, umożliwiających prawidłowe odprowadzanie wilgoci, oraz zabezpieczenie się przed przenikaniem wilgoci znajdującej się w wodach opadowych, do wnętrza danego budynku.