You are currently viewing Jak powinno się zakładać fotowoltaikę?

Jak powinno się zakładać fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne, wraz z biegiem czasu pochwalić się mogą coraz większą popularnością. Nic dziwnego, gdyż pozwalają one na znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania, czy to przedsiębiorstwa, czy też gospodarstwa domowego. Należy jednak pamiętać o tym, że powinny być one we właściwy sposób zamontowane.

Profesjonalne założenie fotowoltaiki

panele fotowoltaiczneNiedostosowanie się do ogólnych wymogów związanych z montażem paneli fotowoltaicznych może spowodować, że korzyści z ich wykorzystywania będą znacznie zmniejszone. Warto więc znaleźć firmę, dzięki której fotowoltaika w Koszalinie będzie właściwie zamontowana. Jest kilka bardzo istotnych czynników, które mają zdecydowanie największy wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych. Pierwszym, jest to, w jaki sposób zainstalowana jest dana fotowoltaika a konkretnie -w jakim kierunku do słońca. Obecnie przyjęło się, że panele słoneczne powinny być każdorazowo zwrócone na stronę południowa. Jednocześnie, powinny być one również odpowiednio nachylone, najlepiej, aby kąt ich nachylenia mieścił się w zakresie od 30 do 40 stopni. W przeciwnym wypadku, ilość generowanej przez nie energii elektrycznej, może się okazać niewystarczająca.

 

fotowoltaikaBardzo ważne jest również, aby panele tego typu były montowane w taki sposób, aby jak najmniej znajdowały się one w cieniu. Oprócz mniejszej wydajności takich paneli, może to paradoksalnie prowadzić nawet do ich bardzo silnego przegrzania, a w efekcie — do uszkodzenia. Należy zwrócić na to baczną uwagę w szczególności w takiej sytuacji, gdy panele nie będą mogły być zamontowane na dachu danego obiektu i konieczne jest ich umocowanie na podkonstrukcji. W takim wypadku, należy się upewnić, że znajdowały się one będą na najbardziej nasłonecznionej części posesji. Dodatkowo, w przypadku jakikolwiek przeciwwskazań do montażu paneli na pokryciu dachowym, nie należy tego robić na siłę. Przy zbyt małym oparciu dla paneli ze strony konstrukcji nośnej dachu, już każdy nieco silniejszy powiew wiatru, a tym bardziej silna wichura, może stanowić dla nich bardzo poważne zagrożenie.

W obecnym czasie coraz więcej osób zaczyna się interesować panelami fotowoltaicznymi. Nic dziwnego, gdyż są one chyba najbardziej skutecznym sposobem na ograniczenie kosztów utrzymania firmy, bądź też obiektu mieszkalnego. Aby tak jednak było, należy pamiętać o konieczności prawidłowego montażu takich właśnie paneli. W szczególności chodzi tutaj o ich prawidłowe usytuowanie, w szczególności do promieni słonecznych, oraz zadbanie o odpowiednie kąt nachylenia dla takich właśnie paneli.

Więcej informacji na stronie www.suneffect.pl!