You are currently viewing Jak przygotować mieszkania na sprzedaż?

Jak przygotować mieszkania na sprzedaż?

Rynek nieruchomości jest obecnie bardzo obfity, zarówno ten wtóry jak i pierwotny. Chcąc więc sprzedać mieszkanie musimy liczyć się z bardzo dużą konkurencją. W wszystkich mniejszych – takich jak Starogard Gdański – i większych – jak stolica – miastach rokrocznie przybywa wiele nowych osiedli mieszkaniowych.

Przygotowanie do sprzedaży mieszkania

mieszkania na sprzedażMamy zatem bardzo duży wybór, choć ceny niekoniecznie maleją. Dlatego przygotowując się sprzedaży mieszkania należy zwrócić uwagę na wiele kwestii (oczywiście spośród tych, na które mamy wpływ). W pierwszej kolejności należy dokonać selekcji rzeczy i mebli na te które zostają, które zabieramy ze sobą i ostatnie – do wyrzucenia. Z pewnością należy zabrać wszelkie rzeczy osobiste i pozostawić lokal w stanie, jaki umożliwia wprowadzenie się. Warto także rozważyć odmalowanie ścian. To właściwie obowiązkowy zabieg przed udostępnieniem do oglądania tanie mieszkania na sprzedaż Starogard Gdański. Ściany pełnią bardzo istotą rolę ponieważ wszelkie zabrudzenia, pęknięcia i tym podobne rzeczy są na nich natychmiast widoczne. Odświeżenie ich od razu powoduje, że lokal wydaje się być czystszy i nowszy. Oczywiście należy wtedy zabezpieczyć meble i podłogę, by ich nie zniszczyć.

Po zabraniu wszystkich rzeczy osobistych i wykonaniu drobnych napraw, taki cha wymiana żarówki, dokręcenie drzwiczek od szafki i tym podobnych przychodzi czas na sprzątanie. Najwięcej czasu należy poświęcić łazience i kuchni. Grzyb w kabinie prysznicowej lub tłuszcz na frontach szafek kuchennych i okapie jest absolutnie niedopuszczalny. Kolejnym elementem generalnego sprzątania mieszkania na sprzedaż ścieranie kurzy, mycie drzwi, bibelotów, rur i zakamarków. Warto także zdecydować się na profesjonalny pranie dywanu (jeśli takowy mamy) oraz czyszczenie podłóg i tapicerki. Na meblach tapicerowanych takich jak krzesła, fotele czy kanapa pozostaje wiele zabrudzeń, które wżerają się w środek materiału. Firmy sprzątające dysponują sprzętem i środkami, które są w stanie usunąć nawet głębokie zabrudzenia i nadać kompletowi wypoczynkowemu całkiem nowy wygląd. Nie są to kosztowne usługi, za to niezwykle praktyczne. Dotyczy to także prania dywanu, które jest znacznie skuteczniejsze niż zwykłe odkurzanie.

Na koniec warto dostawić sobie wycie okien i parapetów oraz odkurzenia podłogi. Tak przygotowane mieszkanie z pewnością spotka się z większym odzewem zainteresowanych. Jeśli nie wiemy jaką cenę mieszkania umieścić pod ogłoszeniem doradźmy się rzeczoznawcy, który obejrzy nieruchomość i poda jej wartość. Sprzedaż tak przygotowanego lokalu będzie już tylko kwestią czasu.