You are currently viewing Jak udekorować basen?

Jak udekorować basen?

Wiele osób uwielbia pływać w basenie, szczególnie w okresie letnim, kiedy to temperatury przekraczają nawet trzydziestu stopni Celsjusza. Przebywanie w wodzie działa ochładzająco, orzeźwiająco, a samo pływanie to przyjemna aktywność, pozwalająca na wzrost kondycji fizycznej i siły mięśni. Żeby jednak przydomowy czy miejski basen zachęcały do tego by do nich wskoczyć to najpierw trzeba zająć się ich oprawą.

Otoczenie basenu

przydomowy basen Zamiast zwykłego basenu w kształcie prostokąta, wyłożonego błękitnymi lub białym płytkami, możemy wybrać konstrukcje z ciekawszych formach. Brzegi ,,falowane” będą interesującą opcją, podobnie jak basen w kształcie koła, idealny kiedy nie dysponujemy wielką powierzchnią. Basen wyłożony ozdobną mozaiką czy kafelkami w kolorze czerwieni, zieleni, czy nawet czerni z pewnością będzie wyróżniał się na tle innych. Co jednak kiedy mamy już gotowy basen, ale nie jesteśmy z niego zadowoleni? Jak sprawić, by miejska pływalnia czy park wodny były bardziej atrakcyjne? Tu niezbędne okazują się efektowne dekoracje basenowe. Co mamy do wyboru? Na pewno świetnym rozwiązaniem będą produkty oświetleniowe w różnych wzorach i kolorach. Basen można oświetlać nawet przy jego dnie czy przy krawędzi – do tego celu sprawdzają się taśmy ledowe w wodoodpornych oprawach. W kwestii domowych obiektów idealne będą pływające świetlne kwiaty, przypominające lilie wodne.

kobieta w basenie Unoszą się one na powierzchni, mogą świecić na czerwono, niebiesko, czy zielono. Wyglądają bardzo efektownie, zapewniają klimatycznie oświetlenie, a dzięki nim można relaksować się w basenie po zmroku. Druga ciekawa opcja to sztuczna roślinność. Często wykorzystywana jest w parkach wodnych. Stawia się na brzegach wyspach sztuczne palmy kokosowe, wysokie trawy, czy inną egzotyczną roślinność. Takie produkty są odporne na działanie wody i wysokiej temperatury, nie trzeba też się nimi zajmować jak roślinami prawdziwymi. Trzecia opcja, do miejskich pływalni, to dekoracje ścienne i podłogowe. Zamiast zwykłych jednorodnych płytek można wykonać mozaikowe wzory, zrobić kolorowe obramowanie niecki basenowej, czy zastosować zmywalne farby którymi można namalować na ścianach różne wzory. To przykuje uwagę klientów i zapewni odpowiedni klimat.

Słowem podsumowania, warto zadbać nie tylko o sam wygląd niecki, ale także na jej otoczenie. Kolorowe oświetlenie, mozaikowe płytki, czy sztuczna roślinność sprawią, że korzystanie z basenu będzie o wiele przyjemniejsze. Dekoracje nie muszą być kosztowne, a mają ogromne znaczenie dla oceny całości.