Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa coraz częściej wypiera wannę z łazienki. Szereg zalet jakie posiada, jak również atrakcyjne wzornictwo i akcesoria dodatkowe sprawiają, że w sklepach budowlanych znajdziemy tylko kilka modeli wanien, ale dużo wzorów kabin.

Kabiny prysznicowe z udogodnieniami

kabiny prysznicoweTe drugie, mogą być także tworzone u szklarza na zamówienie, co dodatkowo przekłada się na zainteresowanie nimi. Jednak jak wybrać odpowiednią kabinę, skoro wybór jest tak ogromny? Pierwsza ważna kwestia to wymiar. Kabiny prysznicowe nadają się do małych i dużych łazienek. Przed zakupem trzeba zmierzyć łazienkę, szczególnie jeśli kabina ma być montowana we wnęce ściennej lub będzie blisko toalety czy umywalki. Czasem jeden centymetr za dużo sprawia, że kabina nie pasuje i trzeba ją wymieniać na nową, co zawsze jest problemem. Liczy się przede wszystkim długość i szerokość kabiny, jak również wysokość w przypadku niskich pomieszczeń. Kabiny prysznicowe są wykonywane z tworzywa sztucznego lub szkła, jeśli chodzi o drzwi i obudowę.

kabiny prysznicoweTe pierwsze są zdecydowanie tańsze. Są także lżejsze, więc drzwiczki kabiny lepiej ,,chodzą” na rolkach, bo mamy tu do czynienia z drzwiami przesuwnymi. Drzwi w wersji szklanej zawsze są drzwiami uchylnymi. Są cięższe, ale przez to solidniejsze. Szkło jest materiałem gładkim, zatem jest łatwiejsze do wyczyszczenia, niż chropowata powierzchnia tworzywa sztucznego, z drugiej strony na szkle bardziej widać zacieki po wodzie i mydle. Coraz chętniej wybierane są kabiny typu walk-in, czyli bez brodzika. Tu podłoże musi mieć dobrą izolację i odprowadzenie wody, a płytki powinny być odporne na ścieranie. Taka kabina ma dwie ścianki ze szkła, mocowane bezpośrednio do ściany pomieszczenia. To nowoczesna, praktyczna i atrakcyjna opcja na kabiny. Jeśli nie jesteśmy pewni czy chcemy mieć wannę czy kabinę lub też domownicy są podzieleni względem tych opcji to można rozważyć połączenie tych dwóch rzeczy. W tym wypadku wanna jest niejako brodzikiem. Obecne są także przesuwne ścianki jak w kabinie. Osobie korzystającej z wanny nie będą one przeszkadzać, a osoby wolące szybki prysznic nie zachlapią łazienki. Warto zaznaczyć, że nowoczesne kabiny prysznicowe mają szereg opcji dodatkowych. To funkcja sauny, hydromasażu, wodnych biczy. Można spotkać także wbudowany wentylator, czy radio.

Takie dodatki umilają czas spędzony na kąpaniu się, a dodatkowo pozwalają zadbać o zdrowie i relaks, na przykład z wykonaniem masażu. Dobra kabina prysznicowa musi zatem nie tylko pasować do łazienki, ale także do naszych preferencji co do kąpieli.