You are currently viewing Jak wybrać dobry zlewozmywak?

Jak wybrać dobry zlewozmywak?

Wiele osób, które są na etapie urządzania swojej kuchni skupia się na meblach. Mają być ładne i solidne, najlepiej wykonane na wymiar. Uwagę poświęca się też kuchence, czy zmywarce, by miały liczne programy obsługi i były praktyczne do stosowania. Mało kto myśli nad tym, jaki zlew powinien zamontować. A przecież nie tylko kształt, czy kolor zlewu ma znaczenie, ale także szereg innych rzeczy!

Zlew z dwiema komorami

zlewozmywak granitowy beżowy Oczywiście, szeroki wybór produktów jaki oferują sklepy gwarantują klientom, że kupią zarówno zlewozmywak szary, czarny, biały, a nawet zlewozmywak granitowy beżowy półtorakomorowy, czy w odcieniu jaśminowym. Również należy przyjrzeć się kształtowi i wielkości zlewozmywaka. Wielkość powinna być zależna od tego, jak dużą przestrzeń w kuchni mamy, ale także od tego ile naczyń posiadamy. Jeśli codziennie używamy dużej ilości naczyń, a zmywamy je dopiero na wieczór to wiadomo, że potrzebny jest nam większy zlew. W ofertach znajdziemy zlewy mające jedną lub dwie komory, jak również tak zwane zlewy półtorakomorowe, czyli z jedną dużą i z jedną małą komorą, najczęściej używaną do zmywania sztućców. Jeśli mamy niewielką kuchnię do dobrym rozwiązaniem będzie zlew narożny, inne wersje to zlew okrągły lub prostokątny.

zlewozmywak granitowy beżowy Jeśli chodzi o materiały to korzystnym wyborem będzie zlew wykonany z granitu. To bardzo twardy i trwały kamień, odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne, na wysokie i niskie temperatury. Przede wszystkim jest jednak odporny na stałe działanie wody i nie sprzyja rozwojowi bakterii, co ułatwia zachowanie higieny w kuchni. Są one jednak droższe niż inne, więc część osób może wybierać zlewozmywaki metalowe lub z tworzywa sztucznego. Te pierwsze również są trwałe, jednak ich dno może się odkształcać (uwypuklać), a woda puszczana na metal będzie robić dużo hałasu. Natomiast zlewy z tworzywa sztucznego nie mają tych wad, ale za to szybciej się niszczą, a ochronna warstwa łatwo schodzi, przez co brud wnika coraz głębiej i trwale odbarwia zlew. Podsumowując, najlepiej jest wybierać zlewozmywaki wykonane z granitu, które mają więcej niż jedną komorę (dwie lub półtorej), a kolorystycznie pasują do aranżacji pomieszczenia kuchennego.

Producenci oferują coraz to bardziej fantazyjne i coraz mocniejsze modele zlewów, więc nie musimy się obawiać ani o to, że nie znajdziemy właściwego koloru, ani o to, że zlew szybko się zniszczy przy częstym użytkowaniu. Warto postawić na granit, który jest co prawda droższy niż inne opcje, ale nic lepszego pod każdym względem w sprzedaży nie znajdziemy.