You are currently viewing Jaka powinna być dobra kostka brukowa?

Jaka powinna być dobra kostka brukowa?

Dobra kostka brukowa to nie tylko estetyczny wygląd, ale także wyjątkowe parametry techniczne. Stojąc przed zakupem kostki, warto na te dwie sprawy zwracać szczególną uwagę. Z pewnością istotne będzie dla nas to, czy ułożona nawierzchnia będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Oferowane kostki brukowe

kostka brukowa z WołominaTak, jeżeli producent zastosował specjalistyczną, zaawansowaną technologię, dzięki której kostka nie charakteryzuje się dużą nasiąkliwością. To bowiem sprawia, że wszelkiego rodzaju pojawiające się plamy na jej powierzchni, nie wnikają w głąb struktury, a utrzymują się wciąż na nawierzchni, dzięki czemu łatwo się ich pozbyć i nie pozostaje po nich najmniejszy ślad. Dotyczy to plam z napojów, jak i tych z oleju samochodowego czy z tłuszczu. Taka kostka brukowa z Wołomina może zatem stanowić nawierzchnię miejsca pod grill ogrodowy. Tłuszcz, który skapnie przez przypadek na podłoże, będzie mógł być szybko usunięty. Jeśli chcemy kupić wysokiej jakości kostkę, warto wybrać naprawdę dobrego producenta. W Wołominie znajdzie się takich kilku, warto więc poszukać, który z nich oferuje najlepsze ceny. Oczywiście zwróćmy też uwagę na to, jakie materiały stosuje się do wykonywania kostki u danego producenta. Surowce powinny charakteryzować się wysoką jakością, ponieważ to od tego zależy efekt końcowy. Dobry wołomiński producent stosuje jedynie sprawdzone plastyfikatory oraz barwniki pochodzące od renomowanych producentów.

kostka brukowa z WołominaJeśli chodzi o parametry techniczne, bardzo ważna jest także wytrzymałość kostki, jednakże tutaj producenci pilnują szczególnych wytycznych. Bowiem od grubości kostki zależy to, z jakimi obciążeniami sobie ona poradzi. Dlatego tutaj nie powinniśmy żadnych obaw, po prostu w sklepie informujemy, że interesuje nas kostka pod ruch pieszy i na pewno otrzymamy odpowiedni produkt. Podobnie jeśli poszukujemy kostki, którą wyłożymy nawierzchnię podjazdu pod nasz garaż. Oprócz parametrów technicznych nie zapominajmy jednak o estetyce kostki. Obecnie producenci wołomińscy oferują wiele ciekawych rozwiązań, dlatego z doborem odpowiedniej kostki nie powinniśmy mieć żadnego problemu. Na przykład możemy wybrać kostkę, do której produkcji zastosowano kruszywo mieniące się w świetle. Da nam to niepowtarzalne efekty wizualne. Alternatywą może być kostka stworzona za pomocą specjalnej technologii barwienia, dzięki czemu uzyskano specyficzny, liniowy układ kilku tonacji.

To również gwarantuje wyjątkowe wrażenia estetyczne. To jedynie dwie propozycje wołomińskich producentów, ale jest ich o wiele więcej. Dlatego możemy być pewni, że znajdziemy w ich ofercie kostkę, która spodoba nam się w stu procentach.