You are currently viewing Jaka powinna być dobra siatka przeciwko gołębiom?

Jaka powinna być dobra siatka przeciwko gołębiom?

Gołębie należą do tego rodzaju ptaków, których bytność w ogrodzie, czy też na balkonie może być bardzo niekorzystna. Z tego też względu od pewnego czasu popularne jest stosowanie specjalnych zabezpieczeń, które chroniłyby przed przypadkiem ich gniazdowania, czy też bytności. Jednym z nich mogą być specjalne siatki.

Jakie są jej zalety?

siatka na ptaki Ogromną zaletą wspomnianego rozwiązania jest fakt, że zachowuje ono bardzo wysoki poziom skuteczności bez jakiegokolwiek zagrożenia dla ptaków. To właśnie powoduje, że najlepsza siatka na balkon przeciw gołębiom staje się tak popularnym rozwiązaniem. Czym jednak taka siatka powinna się charakteryzować? Jak się okazuje, szczególnie istotne jest jej właściwe wykonanie, które gwarantuje temu rozwiązaniu odpowiednią odporność na potencjalnie groźne dla niego czynniki zewnętrzne, w szczególności te atmosferyczne. Z tego właśnie względu, siatki przeciwko ptakom powinny być wykonane z takich materiałów, jak na przykład polietylen, który to jest tworzywem odpornym zarówno na wilgoć, jak też i przedłużoną ekspozycję na promieniowanie UV. Dzięki temu, możliwe jest stosowanie takiej siatki nie tylko na balkonie, ale też i na drzewie, co jest również bardzo popularnym miejscem ich zastosowania.

siatka na balkon Równie istotne jest jednak, aby wspomniane modele siatki posiadały oczka o wielkości dostosowanej do wielkości ptaków bytujących w danym miejscu. Uniwersalnym rozmiarem rozstawu oczek są te o wielkości 2,5 centymetra, które bardzo dobrze poradzą sobie z chronieniem przed gołębiami, jak też i mniejszymi zwierzętami, takimi jak wróble. Siatki na ptaki powinny być jednak również, odpowiednio dostosowane mając na względzie ich kolorystykę, która powinna im zapewnić jak największe wtopienie się w tło. Dlatego też, w przypadku stosowania takich siatek w ogrodzie należy raczej wybierać te o kolorze zielonym, które staną się praktycznie niewidoczne na gałęziach drzew. W przypadku balkonów, można zaś z powodzeniem stosować siatki o kolorze srebrnym, bądź też szarym, które idealnie wpasują się do tych miejsc. Stosowanie specjalnych siatek na ptaki staje się w ostatnim czasie szczególnie popularne.

Nic dziwnego, gdyż rozwiązanie te pozwala na zapobieganie wielu różnym problemom, związanym z niepożądaną bytnością ptaków na balkonach, czy też w przydomowym ogrodzie. Bardzo ważne jest jednak, aby wykorzystywać siatki, dostosowane pod względem wielkości ich oczek, czy też pod względem ich kolorystyki, do miejsca ich stosowania. Siatki powinny być wykonane z jak najsilniejszych materiałów, w postaci na przykład polietylenu.