You are currently viewing Jakie szafy do zabudowy wybrać

Jakie szafy do zabudowy wybrać

Szafy do zabudowy, to na dzień dzisiejszy bardzo popularne rozwiązanie, które z powodzeniem może spełniać rolę garderoby, by jednak było to rzeczywiście funkcjonalne rozwiązanie, warto wiedzieć na co przy wyborze takiej szafy do zabudowy zwrócić uwagę i jakie tym samym mamy w tym względzie możliwości.

Szafy do zabudowy czy meble modułowe?

garderobyJeśli chodzi o zabudowę wnęki to w zasadzie mamy tu trzy opcje. Pierwsza z nich, to w zasadzie nie do końca szafa, mianowicie taką wnękę można zabudować półkami i zastawić drzwiami. Jest to zarówno praktyczne, jak i nie praktyczne rozwiązanie. Jeśli komuś potrzebne są tylko przestronne półki, to jest to całkiem ciekawa alternatywa, w większości wypadków okazuje się jednak, że same półki są niewystarczające. Zaletą tego rozwiązania jest na pewno niski koszt wykonania, jednak może się to okazać całkiem czasochłonne. Dwie pozostałe opcje to meble modułowe, albo też szafy do zabudowy robione na wymiar. Pierwsze z tych dwóch rozwiązań jest na pewno tańsze. Daje nam jednocześnie całkiem dużo możliwości, jeśli chodzi o swobodne komponowanie elementów, dzięki temu takie zabudowy mogą być naprawdę praktyczne. Sami bowiem dobieramy tu systemy przechowywania, można zdecydować się zarówno na półki, drążki na wieszaki, szuflady,koszyki, wieszaki na spodnie itd.

garderobyMinusem jest tu jednak fakt, że choć elementy, czyli poszczególne moduły można ze sobą swobodnie łączyć, to jednak zawsze są one w standardowych wymiarach, a co za tym idzie nie w każdą wnękę, zwłaszcza jeśli ma ona nietypowe wymiary taką zabudowę uda nam się wpasować, a wykonanie częściowej zabudowy w takim wypadku to jednak marnowanie miejsca, bo zwykle zostawionego kawałka wolnej przestrzeni i tak nie jesteśmy w stanie praktycznie wykorzystać. W takim wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są szafy do zabudowy na wymiar. Jako, że tworzone są na podstawie indywidualnych pomiarów to w tym wypadku zabudowa jest idealnie wpasowana, co zresztą przekłada się także i na walory estetyczne zabudowy. Podobnie jak w przypadku mebli modułowych, zastosowane systemy przechowywania możemy wybrać samodzielnie. Minusem w tym wypadku jest koszt. Bowiem dla przykładu szafy do zabudowy – ceny w Warszawie mają nawet i jeszcze raz tak wysokie jak zabudowy stworzone z wykorzystaniem mebli modułowych. Jakie zatem rozwiązanie spośród tych trzech tu omawianych jest najkorzystniejsze? Wszystko zależy zarówno od tego: jakim budżetem dysponujemy, jaka jest specyfika pomieszczenia, a także i od tego jakie są nasze potrzeby.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej funkcjonalne będą zabudowy robione na zamówienie, nie zawsze jednak potrzebna jest nam taka funkcjonalność i dostosowanie do indywidualnych wymagań, dlatego warto oszacować czy koszt będzie równoważny z wykorzystaniem.