You are currently viewing Kamery termowizyjne w budownictwie

Kamery termowizyjne w budownictwie

Ulatnianie się ciepła, problemy z ogrzewaniem, wysokie rachunki za gaz i prąd – to jedne z wielu problemów, z którymi borykają się ludzie posiadający domki jednorodzinne. Niekiedy potrzebny jest dokładny remont i przekształcenia w instalacjach, ale zanim do tego dojdziemy, warto jest skorzystać z usług firm, które robią badania termowizyjne za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Jak działają kamery termowizyjne?

 kamery termowizyjneW tym celu będą potrzebne tanie kamery termowizyjne, które działają na zasadzie współczynnika promieniowania podczerwonego. Wartość emisji promieniowania jest przekazywana w postaci wizualnej na ekranie. Odbiorca dzięki temu określa punkty ciepła, a także punkty zimna. Termowizja jest przydatna, jeśli chcemy zakupić nowe mieszkanie lub dom. Zanim podejmiemy decyzję, warto będzie skorzystać z tej usługi, dzięki czemu unikniemy rozczarowań w przypadku wykrycia nieszczelnej instalacji cieplnej. Oprócz tego wykryje się inne wady np. złe instalacje elektryczne i uszkodzenia. Warto jest kontrolnie sprawdzić każdy element budynku, ponieważ nie będziemy mieć wówczas problemów z chociażby rachunkami za ogrzewanie. Lepiej jest więc jednorazowo zapłacić za taką usługę, niż w późniejszym czasie płacić kosmiczne rachunki za ogrzewanie, prąd lub gaz. Kamera termowizyjna wykryje punkty o dużej wilgotności powietrza. Być może w tych miejscach może pojawić się grzyb lub pleśń na ścianach, co jest uciążliwe dla każdego domownika. Dzięki badaniom mamy możliwość szybszego przeciwdziałania wilgoci na ścianie, co jest ogromną zaletą.  kamery termowizyjnePirometr wykryje szczelność okien i drzwi. Warto jest sprawdzić, czy te elementy są poprawnie zainstalowane. Być może niezbędna będzie regulacja lub docieplenie szpar. Każdy budynek powinien mieć prawidłowo zainstalowaną instalacje elektryczną. W momencie kiedy termowizja wykryje punkt zbyt ciepły, mamy do czynienia z przegrzewaniem się przewodów elektrycznych. Sytuacja taka nie jest bezpieczna dla domowników, ponieważ może dojść do zwarcia, w efekcie czego jest pożar. Termowizja uchroni nas przed taką niebezpieczną sytuacją. Diagnostyka szczelności i stanu technicznego budynku jest bardzo ważna, jeżeli chcemy zdecydować się na zakup domu.

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na używane budynki, ale i również na taki, które dopiero co zostały wybudowane. Być może w jakimś miejscu jest uszkodzenie? Kamery termowizyjne sprawdzą się w wykryciu powyższych defektów. Warto jest skorzystać z takich usług, ponieważ oszczędzimy dzięki temu nie tylko na rachunkach, ale będziemy mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo.