You are currently viewing Kiedy wybrać kątowniki z aluminium?

Kiedy wybrać kątowniki z aluminium?

Nowoczesne projekty domów coraz częściej opierają się na metalicznej zabudowie, włącznie z wyborem okien oraz drzwi. Wybierane są elementy wykonane z aluminium głównie ze względu na dużą odporność na zniszczenia oraz szczelność.

Kątowniki z aluminium

kątowniki aluminioweTo samo jednak dotyczy wnętrz, gdzie przy różnego rodzaju podłożach montowane są kątowniki aluminiowe. Świetnie wyglądają zwłaszcza w pomieszczeniach o prostym i surowym wyglądzie, jednak zupełnie nie pasują do ciepłego domu z elementami drewna. Gdzie więc możemy montować kątowniki wykonane z aluminium, aby wystrój domu był spójny? Aluminium ze względu na swoją wytrzymałość znajduje coraz to nowsze zastosowania w branży budowlanej. Kątowniki z aluminium cieszą się dużym zaufaniem wśród osób remontujących domy także ze względu na korzystną cenę oraz wiele wariantów montażu oraz kolorystyki. Warto podkreślić, że wytrzymałe kątowniki aluminiowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu o nowoczesnym wyglądzie i dużej przestrzeni, gdzie kolorystyka jest bardzo stonowana. W tym przypadku metaliczne elementy dekoracyjne świetnie komponują się z jasną kolorystyką i wyróżniają na tle białych ścian. Przed zakupem należy się jednak zorientować jakie kątowniki będą nam potrzebne – wysokość, szerokość oraz kolor.

kątowniki aluminioweWiększość z nich wykonana jest z aluminium anodowanego, co tylko poprawia trwałość na uszkodzenia, ale także gwarantuje, że na materiale nigdy nie pojawi się rdza. Dzięki temu listwy z aluminium przez wiele lat będą wyglądały świetnie i spełnią swoją rolę. W ofertach producentów występują zarówno kątowniki aluminiowe, jak i listwy kątowe zakańczające podłoże w miejscach z różnicami poziomów. Sprawdzą się także jako listwy schodowe, muszą jednak być wtedy wystarczająco szerokie, by pełniły funkcję antypoślizgową. Kątowniki można wybrać wyższe lub niższe, w zależności od upodobania oraz stylu pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza można podkreślić błyszczącym elementem, który będzie stanowił estetyczną i stylową dekorację, a jednocześnie ochronią złącza ścian przez zabrudzeniami oraz licznymi szczelinami wykończeniowymi. Poszukując elementu wykończeniowego, który nada wnętrzu charakteru można pomyśleć o zakupie stylowych kątowników o różnych kolorach. Nie trzeba decydować się na jeden model do każdego pomieszczenia.

Aktualnie na rynku znajduje się tyle profili, że swobodnie można przebierać i łączyć je ze sobą w różnych pokojach. Listwy kątowe pełnią bardzo ważną rolę, dlatego podczas zakupu poza ich wyglądem warto zwrócić większą uwagę na funkcjonalność.