You are currently viewing Klasyka w restauracji

Klasyka w restauracji

Restauracja i inne lokale usługowe różnią się między sobą nie tylko serwowanym jedzeniem, ale również wyglądem. Zazwyczaj przeważają drewniane krzesła i kwadratowe stoliki, jednak nawet w stylu klasycznym można trafić na awangardę.

Meble w stylu klasycznym w restauracji

krzesła stoły restauracjaJak się okazuje, można wykorzystać zwykłe meble w restauracji do stworzenia zupełnie nowego wnętrza. Wielu dekoratorów wnętrz udowadnia, że klasyczne krzesła i stoły do restauracji wcale mnie muszą być nudne i nijakie. To, że są klasyczne, oznacza, że nie mają dodatkowych zdobień czy finezyjnych ram, więc można je dowolnie przemalować. Zazwyczaj będą miały kolor ciemnego drewna, jednak można je obić zupełnie innym kolorem oraz przemalować nawet na jasną barwę. Co prawda, będzie to oznaczało większą ilość farby, jednak jeżeli wizja nowego lokalu jest warta większych nakładów finansowych, z pewnością ten remont się opłaci. W odnowionym lokalu o wiele łatwiej jest wprowadzić nowe posiłki i w ten sposób zaskoczyć gości. Dla stałych bywalców, którzy pojawiali się w danym miejscu dla pewnych dań, warto zostawić stare menu, jednak odświeżenie karty dań jest niejako związanie ze zmianami.

stoły i krzesła do restauracjiZ pewnością kolor obić i blatu potrafi dodać świeżości lokalowi, jednak klienci o wiele dłużej przebywają tam, gdzie jest im wygodnie. Komfortu dodają miękkie siedzenia oraz oparcia, dlatego nie można żałować gościom krzeseł dobrze wyprofilowanych i do tego z miękkimi siedzeniami. Najlepiej jest oddać meble restauracyjne w dobre ręce specjalistów od tworzenia nowych wystrojów za pomocą starych mebli. Można także samemu spróbować sił, jednak najczęściej nie obejdzie się bez przyspieszonego kursu naprawiania mebli czy ich malowanie. Często sięga się także po rozwiązane w postaci postarzania drewna. Można wykonać je na różne sposoby, najczęściej sięga się po papier ścierny. Uważając, by nie uszkodzić struktury drewna, ściera się wierzchnią warstwę, tak jakby chciało się usunąć kolor. To tylko jedno z rozwiązań. Najwięcej informacji o dekorowaniu wnętrz restauracji i odnawianiu stołów, krzeseł można znaleźć w Internecie. Czasem dzięki internetowym doradcom oszczędza się czas i pieniądze, a jak wiadomo, im krócej trwa remont, tym szybciej można powrócić do zapraszania gości.

Jeżeli restaurator ma oryginalną wizję na wystrój swojego wnętrza, nie powinien ograniczać się w jej realizacji. Jak się okazuje, można wykorzystać klasyczne krzesła oraz stoły do unowocześniania wnętrza. Nie trzeba od razu wymieniać ich na nowe, bo niekiedy mały lifting zdziała cuda.