Kolorowe przedszkole dzięki szablonom malarskim

Moment posłania dziecka do przedszkola jest bardzo ważny dla rodziców, jak i dla samych dzieci. Wiąże się z tym wiele obaw, czy pociecha będzie w stanie się zaklimatyzować w nowym otoczeniu i tym podobne kwestie. Dlatego przedszkole powinno być maksymalnie przystosowane do potrzeb najmłodszych podopiecznych. Ważne jest nie tylko wyposażenie, ale także zam klimat miejsca i panująca w nim atmosfera.

Szablony malarskie – ściany przyjazne dzieciom

szablony malarskiePrzede wszystkim w przedszkolu wszystko powinno być mniejsze, co dotyczy zarówno mebelków jak i innych elementów. Klamki, tablice, umywalki i tym podobne powinny znajdować się w zasięgu dzieci umożliwiając im swobodne poruszanie się. Podłoga powinna być wyłożona wykładziną dywanową, by zapewniać odpowiednią amortyzację i być źródłem ciepła. Jak wiadomo dzieci często bawią się na podłodze, dlatego ta nie powinna być zimna. Wracając do kwestii klimatu warto zwrócić uwagę na aranżację ścian. W przedszkolach i żłobkach na ścianach często można zauważyć powywieszane prace dzieci, gazetki tematyczne i sezonowe ozdoby. Są to bardzo ważne elementy, ponieważ umożliwiają dzieciom poczuć się swobodnie. Stanowią także element zapewniający dzieciom pewność siebie i uczucie docenienia. Często zamiast tego można zauważyć w przedszkolach naklejki ścienne lub profesjonalne szablony malarskie. Trudno powiedzieć, czy jest to właściwe rozwiązanie. Rzeczywiście naklejki na ścianę wyglądają bardzo ozdobnie, są łatwe w montażu i niedrogie. Odpowiedniejsze jednak wydaje się wykonywanie dekoracji z prac dzieci, co z pewnością sprawiłoby im dużo radości. Ciekawym produktem są mimo wszystko świecące naklejki dla dzieci. To idealna ozdoba do pokoju, w którym odbywa się leżakowanie. Dzięki nim dzieci rozbudzają wyobraźnie i łatwiej przenoszą się w krainę łagodnego snu. Leżakowanie i spanie poza domem to dla wielu przedszkolaków duże wyzwanie, tym bardziej jeśli w pobliżu nie ma mamy, albo ulubionego misia. Wtedy fluorescencyjne naklejki ścienne – naklejone chociażby na suficie – pomogą im się wyciszyć i zapaść w głęboki sen, tak istotny dla ich małych organizmów. Mogą one imitować pełne gwiazd niebo lub sylwetki zwierząt.

 

To zależy już od wyobraźni i pomysłowości osób wykonujących aranżację. Naklejki są też ciekawym pomysłem na oznaczanie rzeczy. Można w ten sposób zasygnalizować, która szafka jest czyja, lub co znajduje się w danym miejscu. Ciekawe są tech naklejki do kuchni, dzięki którym najmłodsi szybkiej poznają poszczególne owoce, warzywa i sprzęty kuchenne. W ten sposób zyskujemy pomysłowe ozdoby oraz kreatywną i skuteczną naukę. Możemy mieć pewność, że tak oznaczone elementy zostaną szybciej zapamiętane przez dzieci.