You are currently viewing Konkurs dla miast na makietę architektoniczną.

Konkurs dla miast na makietę architektoniczną.

Właśnie ogłoszono i podano do publicznej wiadomości oficjalne zasad konkursu o którym w kuluarach mówiło się już od jakiegoś czasu.

Przed budową różnych budynków najpierw musi być konkurs na makiety tych budynków

makietaMowa mianowicie o konkursie w którym każde z miast chcących wziąć udział musi stworzyć makietę architektoniczną swojego miasta, które reprezentuje. Makiety mają być jak najdokładniejszym odwzorowaniem planu miasta. Mają się na niej znaleźć modele domow, najważniejszych budynków, ulic itd. Już wiadomo, iż do udziału w konkursie zgłosiło się kilka miast między innymi Gdańsk, warszawa, Wrocław, Kraków oraz Bydgoszcz. Czas na zgłoszenie swojego udziału jest do końca miesiąca, następnie uczestnicy będą mieli osiem miesięcy na przygotowanie makiety architektonicznej. Po tym czasie wszystkie makiety zostaną przywiezione do warszawy gdzie przez dwa miesiące będą oddane do dyspozycji zwiedzających, którzy będą mogli oddać głoś na swoim zdaniem najpiękniejszą. Głosy na makiety będzie można oddawać także przez internet, gdzie na specjalnej stronie internetowej będą pokazane zdjęcia makiet. Po dwóch miesiącach makiety zostaną także ocenione przez specjalną komisję, składającą się z kilku specjalistów, od lat zajmujących się tworzeniem makiet. W ten sposób też zostanie wyłoniony zwycięzca. Główną nagrodą w konkursie jest pięćdziesiąt tysięcy złotych, oraz kolejno trzydzieści tysięcy za drugie miejsce oraz dziesięć tysięcy na trzecie miejsce.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi za około rok, jednakże jak zapewniają organizatorzy znając talent i zaangażowanie Polaków jest na co czekać.