You are currently viewing Kto jest odpowiedzialny za projekty galerii czyli biuro konstrukcyjne

Kto jest odpowiedzialny za projekty galerii czyli biuro konstrukcyjne

Przechadzając się po naszej lokalnej galerii handlowej, zwłaszcza tuż po jej otwarciu, kiedy to robi na nasz swoje pierwsze i niezapomniane wrażenie, przykuwamy niezwykła uwagę do rozwiązań architektonicznych jakie zastosowano w jej budynku.

Warszawskie biuro konstrukcyjne i piękne budynki

biuro konstrukcyjneNiektórzy mogą nawet posunąć się do rozmyślania nad tym jak to możliwe, że cała konstrukcja jeszcze nikomu nie zawaliła się na głowę oraz jakie obciążenie jest w stanie przetrzymać. Dochodzi również do momentu w którym zdajemy sobie sprawę, że ktoś musiał to wszystko zaprojektować i zastanawiamy się kto to był i czy była to tylko jedna osoba. Za wszystkim ekscesami oraz myślami, jakie nas nachodzą podczas przechadzki po galerii handlowej, stoi biuro projektów konstrukcji. W Polsce jest to najprawdopodobniej jakieś biuro konstrukcyjne Warszawa, ale nie przyciągajmy większej uwagi z jakich rejonów kto i co pochodzi. Skupmy się jednak na tym w jaki sposób biuro konstrukcyjne było w stanie zaprojektować tak piękny i monstrualny budynek jakim z pewnością jest każda galeria handlowa, gdyż ciężko spotkać się z małym i niebudzącym najmniejszych emocji budynkiem tego typu. Część z was może być tego całkowicie świadomi, a część z was może być w zupełnie odwrotnej sytuacji, ale tak, czy inaczej zadaniem biura projektów konstrukcji jest tworzenie projektów konstrukcyjnych budynków.

konstrukcjaProjekty konstrukcji są niezwykle skomplikowanymi dokumentami, których wykonanie przez jedna osobę być może byłoby i możliwe, ale na pewno nie pozwoliłoby to na osiąganie takich wyników jak są osiągane obecnie i znacząco wydłużyłoby to proces budowy różnych budynków, które przez długi czas oczekiwania na sam projekt mogłyby zostać porzucone już na początku drogi do ich budowy. Właśnie dlatego projektowanie konstrukcji jest delegowane do kilku, a przy bardzo dużych projektach do kilkunastu wykwalifikowanych i doświadczonych architektów, którzy dokonują licznych obliczeń na potrzeby takiego zlecenia. W końcu budynki jak nic innego na świecie podlega prawom fizyki i trzeba przewidzieć praktycznie każdą możliwość, nawet jeśli byłaby ona nieprawdopodobna na danym terenie, jak trzęsienie ziemi w naszym kraju. W każdym razie obliczeń do wykonania przy takich projektach jest nie małe, a oprócz obliczeń architekci muszą wykonać odpowiednie rysunki oraz plany, które jasno wyjaśnią robotnikom w jakim miejscu maja wylewać cement, a w jakim stawiać ścianę z cegieł.

Dodatkowo kliencie zazwyczaj chcą, aby do projektu dodać także makietę przedstawiającą jak dokładnie będzie prezentował się zaprojektowany przez biuro budynek. Coraz częściej takie makiety wykonuje się wraz z okolicznymi budynkami i parkami, aby pokazać jak budynek będzie prezentował się na tle otoczenia w jakim ma się znaleźć.