You are currently viewing Łączenia za pomocą nitonakrętek nierdzewnych

Łączenia za pomocą nitonakrętek nierdzewnych

Nitonakrętki są rodzajem nitu, który posiada wewnętrznie gwintowaną część. Mimo to składa się jeszcze z części niegwintowanej oraz kołnierza różnego typu. Służą one do mocowania blach lub powierzchni o cienkościennym profilu.

Nitonakrętki do blach

nitonakrętki nierdzewneDzięki obecności gwintu pozwalają na uzyskanie trwałego połączenia materiałów oraz późniejsze wkręcenie śruby w to miejsce. Najważniejszą kwestią przy wyborze nitonakrętek jest typ nakrętki, która w zależności od zastosowania jest zupełnie inna. Na rynku dostępne są modele gładkie, radełkowane oraz sześciokątne. Zanim dokona się zakupu nitonakrętek warto zorientować się jakie typy do czego są oferowane oraz jakiej nitownicy zamierza się stosować. To wszystko ma duży wpływ na wybór, ponieważ na małych powierzchniach nie wykorzysta się nitów o bardzo dużej średnicy. Cały proces montażu, bez względu na typ nakrętek wygląda tak samo. Od strony kołnierza dokonuje się wkręcenia nagwintowanego trzpienia, osadza się nakrętkę w otworze i dociska się kołnierz do łączonego materiału. Trzpień należy wykręcić po skutecznym umieszczeniu nitonakrętki. Jej zaletą jest przede wszystkim łatwy proces trwałego łączenia cienkich materiałów, który można zautomatyzować za pomocą nitownicy.

nitonakrętki nierdzewneNajczęściej wybieranym modelem do skutecznych łączeń są radełkowane nitonakrętki nierdzewne, które dzięki swojej specyfikacji pozwalają na dłuższe połączenie ze sobą blach. Są one powszechnie wykorzystywane i uważane za znacznie trwalsze niż gładkie. Odporność na korozję jest kolejnym atutem, zwłaszcza jeśli łączone powierzchnie są na nią bardzo podatne. Wielu producentów w swoich ofertach posiada także możliwość wykonania nitonakrętek na zamówienie klienta, o dowolnej średnicy oraz typie, jednak musi on kupić przynajmniej 250 takich modeli. To jest dobre rozwiązanie dla profesjonalnych zakładów zajmujących się łączeniem cienkich materiałów na co dzień, a ich potrzeby są bardzo duże. Sprzedaż nitonakrętek często odbywa się hurtowo, dlatego klienci indywidualni mogą mieć duży problem z zakupem kilku sztuk tak trwałego produktu. Szukając sposobu na połączenie cienkich warstw metalu ze sobą – możliwie jak najtrwalej warto wziąć pod uwagę zastosowanie nakrętek. Z ich pomocą w prosty sposób można wykonać bardzo trwałe łącze, które będzie ciężko zniszczyć.

Dodatkowy atut jakim jest radełkowane wykończenie sprawia, że nitonakrętki trzymają się zdecydowanie dłużej niż modele proste. Ułatwieniem podczas montażu może okazać się także wykorzystanie nitownicy, która pozwoli szybko dokonać łączenia między materiałami.