You are currently viewing Lampy w minimalistycznym stylu

Lampy w minimalistycznym stylu

Jednym z najgorętszych trendów we współczesnej architekturze wnętrz jest minimalizm. Jego głównym założeniem jest „im mniej tym lepiej”. Zbędne są więc wszelkie dodatki i dekoracje. Bardzo często jedyną ozdobą są formy oraz materiały. Aby wnętrze było w pełni minimalistyczne powinno dążyć się w jak największym stopniu do ograniczenia elementów, które nie pełnią funkcji czysto praktycznej. Taki styl był już dawno popularny w krajach skandynawskich.

Minimalizm w oświetleniu z marką Spotline

minimalistyczne lampy sufitowe spotline Tam przepych oraz dekoracyjność typowa dla wielu stylów zachodnich jest rzadko spotykana. Ma to duży związek z tamtejszym krajobrazem, który jest bardzo surowy. Cechami charakterystycznymi minimalizmu jest właśnie ta surowość, przejawia się nie tylko w ograniczeniu elementów, ale także w formach, które są niezwykle proste. Kolejną cechą jest dążenie do zachowania ascetycznych oraz prostych form. Bardzo często są to formy geometryczne. Ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w meblarstwie, ale także w dodatkach. Doskonałym przykładem są tu lampy. Te w minimalistycznym stylu są bardzo proste, zazwyczaj w formie figur geometrycznych, takich jak kwadraty, prostokąty czy koło. Minimalistyczne lampy to także takie, które nie mają dodatkowego klosza, często największą dekoracją jest sama żarówka.

minimalistyczne lampy sufitowe spotlineJeżeli sam szukasz tego typu oświetlenia, ponieważ całe wnętrze jest w stu procentach minimalistyczne, warto rozważyć minimalistyczne lampy sufitowe Spotline – kolejną ważną kwestią, którą warto się kierować przy wyborze lamp jest właśnie wybór producenta. Zakup od tych zaufanych to większa gwarancja, że lampa będzie nam służyć przez wiele lat. Aby lampa idealnie komponowała się minimalistycznym wnętrzem warto wybrać taką, która nie będzie zaburzała harmonii wnętrza, musi być jego spójną częścią. Dodatki w tym stylu powinny posiadać także określoną kolorystykę. Nie ma tu miejsca na krzykliwe wzory i kolory. Ich kolorystyka musi odpowiadać założeniom minimalizmu, czyli być wyciszona oraz nierzucająca się w oczy. Najlepszym wyborem będą lampy w kolorach ziemi, takich jak szarości, brązy czy beże. Wprost stworzone do takich pomieszczeń są takie barwy jak czarny oraz biały.

Tak jak już zostało wspomniane istotną cechą minimalizmu jest surowość i nie chodzi tu jedynie o formy, ale także o materiał. Sprawdzi się tutaj drewno, stal oraz szkło. Nierzadko proste lampy robią duże większe wrażenie niż te z dużą ilością dekoracji. Wynika to z ich efektownych i oryginalnych form, które są dość nietypowe dla lamp. Minimalistyczne lampy sprawdzą się w każdego typu pomieszczeniach, nie tylko w domu, ale również w biurze.