You are currently viewing Materacyki dla dzieci

Materacyki dla dzieci

Choć słowo “materac” kojarzy się zazwyczaj tylko z wyrobami przeznaczonymi do położenia na łóżko, w sklepach internetowych znajdziemy także takie materace dla dzieci, które posiadają formę fotela. Taki materac może służyć równocześnie za siedzisko, krzesełko, jak i leżaczek.

Miękkie materace dziecięce

materace dziecięce ze sklepuProducent wykonuje takie wyroby z delikatnego pluszu, który jest naprawdę przyjemny w dotyku. Materac posiada kształt postaci bajkowej, na przykład Myszki Miki. W pozycji złożonej taki materac ma wysokość 100 cm a siedzisko wymiary 30×30 cm, natomiast gdy się go rozłoży do formy leżanki, wówczas ma ona długość 135 cm. Spokojnie więc dziecko może na nim się położyć i odpocząć po zabawie. Produkty tego typu kosztują około 150 złotych, więc nie jest to wygórowana cena jak za wielofunkcyjny materac. Jest to więc idealny pomysł na prezent dla dziecka na przykład z okazji urodzin lub świąt. Wkład materaca stanowi pianka poliuretanowa o gramaturze T25 kg/m3 czyli dokładnie taka sama, jaka jest stosowana do produkcji materacy łóżkowych dla dzieci. Możemy być więc pewni, że taki dziecięcy materacyk będzie odpowiednio miękki dla naszej pociechy i zapewni jej wygodny wypoczynek. Ale taka pianka ma także tę zaletę, że jest antyalergiczna, dlatego na pewno nie będzie wywoływać żadnych podrażnień u naszego dziecka.

materace dziecięce ze sklepuDla rodziców, którzy zdecydują się na tego typu materace dziecięce ze sklepu internetowego, z pewnością bardzo ważny jest także fakt, czy taki produkt łatwo jest utrzymać w czystości. Sklepy zapewniają, że tak. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, dlatego bardzo szybko można go ściągnąć i wyprać – po prostu w pralce. Charakteryzuje się on wysoką jakością, dlatego nie zniszczy się nawet po kilkunastu praniach i dalej będzie wyglądał idealnie. Bez wątpienia taki materacyk-siedzisko dzięki swojej miękkości i tego, że jest miły w dotyku, będzie bardzo lubiany przez nasze dziecko. Pociecha może zapomnieć o siedzeniu na zimnej podłodze i bawieniu się, ponieważ teraz może robić to, siedząc na wygodnym, przyjemnym materacyku! Lekkość wyrobu sprawi zaś, że rodzic będzie mógł go łatwo przenosić w wybrane miejsce – dziecko może na nim siedzieć nie tylko w swoim pokoju, ale także na przykład na tarasie czy w ogrodzie.

Materac dziecięcy tego typu ma wiele zalet, dlatego jest coraz częściej wybierany przez rodziców. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór – bez problemu znajdziemy taki materac, który przedstawia ulubioną przez nasze dziecko postać z bajki. Dzięki temu pociecha będzie uwielbiała leżenie na takim materacu.