You are currently viewing Meble na wymiar – projektowanie i wykonanie

Meble na wymiar – projektowanie i wykonanie

Meble na wymiar to coraz częściej poszukiwana opcja. Dotyczy ona każdego pomieszczenia od pokoju dziennego, przez kuchnię, po łazienkę. Wybierana jest przez osoby, które muszą jakoś zaaranżować małe pomieszczenie, mają pokój o niestandardowym kształcie lub wymiarze, czy też to co widzą w sprzedaży w sklepach meblowych ich w pełni nie satysfakcjonuje.

Meble na wymiar dopasowane do potrzeb

meble na wymiarWtedy meble na wymiar w Krakowie w korzystnej cenie są najlepszym rozwiązaniem. Żeby jednak spełniały swoje funkcje, a klient był z nich zadowolony to trzeba je dobrze zaprojektować oraz wykonać. Wszystko zaczyna się od rozmowy z klientem na temat jego potrzeb, jak również od zmierzenia pomieszczenia. To jest bardzo ważne, ponieważ całość musi idealnie być dopasowana do pokoju. Również wielkość i wysokość mebli ma znaczenie. Osoby niskie będą chciały mieć blaty niżej (czyli też potrzebne są niższe szafki), natomiast wysokie mogą mieć więcej szafek wiszących i wyższe szafki stojące. Rozmowa z klientem także jest bardzo produktywna. Projektant będzie wiedział jaki styl jest preferowany, jakie kupujący chce materiały, na jakie ekstrawagancje może sobie pozwolić.

meble na wymiarCzęść klientów przychodzi z gotowym projektem. Chce mieć meble jak z magazynu wnętrzarskiego, czy podobne ale różniące się kolorem czy wielkością. Są jednak zamawiający, którzy chcą żeby projektant sam coś wymyślił i wybrał to, co dla nich najlepsze. Wtedy należy się z właścicielami dogadać odnośnie tego, jaki styl planują do danego pomieszczenia, jakie będą podłogi i ściany, żeby móc kolorystycznie, jak i materiałowo dopasować meble do wystroju. Projekt wykonywany jest najczęściej na komputerze, przydają się także wizualizacje w 3d, rzadziej stosuje się rysunkowe szkice. Klient musi zobaczyć, jak takie meble będą u niego wyglądały, żeby mógł ocenić czy taka opcja mu odpowiada. Potem wykonawca może przejść do kupienia materiałów i zabranie się do wykonywania mebli. Takie zabudowy i szafki powinny być starannie wykonane, żeby wyglądały jak takie gotowe, z taśmy produkcyjnej. Całość musi być wolna od błędów, sęków, czy zarysowań. Meble powinny być dostarczone do klienta w formie nienaruszonej. Wykonawca zawsze jest odpowiedzialny za montaż mebli, jak również za ich transport.

Musi także sprawdzić czy wszystko wygląda jak należy, szafki i szuflady się płynnie otwierają, a drzwi w szafach wnękowych się przesuwają po szynach. Na koniec trzeba tylko uprzątnąć pomieszczenie i rozliczyć się z klientem. Meble na wymiar nie są łatwe do wykonania, ale to opłacalny biznes.