You are currently viewing Meble systemowe gdzie można je wykorzystać

Meble systemowe gdzie można je wykorzystać

Coraz powszechniejsze stają się własnoręcznie wykonane meble z palet. Połączone palety, mogą tworzyć stoliki kawowe, kanapy, łóżka sypialniane, a nawet szafki o nietypowym, efektownym wyglądzie. Czy takie rozwiązanie, sprawdzi się jednak w każdym wnętrzu?

Meble systemowe i ich zamienniki

meble systemoweEuropalety swoją karierę zaczęły jako meble ogrodowe, głównie były to stoliki oraz siedziska. Zeszlifowane, zaimpregnowane, a następnie pomalowane, tworzą wyjątkową kompozycję ogrodu. Dodatek miękkich kolorowych poduch, nadaje każdemu tarasowi wyjątkowego, przytulnego klimatu. Jednak czy meble z palet, sprawdzą się także we wnętrzu w sypialni lub pokoju dziecięcym wypierając typowe meble młodzieżowe? Owszem, żadnym problemem nie jest wykonanie z nich chociaż by łóżka. Jest to banalnie proste, wystarczy złączyć ze sobą cztery palety układając je podwójnie, a następnie wyszlifować i pomalować. Jest to najtańszy sposób na stelaż, wystarczy dobrać tylko wygodny materac. Dodatkowo, coraz częściej zamiast meble systemowe to palety stanowią wyposażenie salonu. Wykonuje się z nich stoliki kawowe, a także fotele czy kanapę. Jednak to nie wszystko, gdyż z europalet możliwe jest także wykonanie oryginalnych półek do zawieszenia na ścianie w pokoju dziennym, sypialni czy łazience. Ten ekologiczny surowiec odnajdzie się również w kuchni, jako przykładowo krzesła barowe, do których ozdobienia można wykorzystać kolorowe jaśki. Zaskocz znajomych swoją wyobraźnią i kreatywnością samodzielnie wykonując meble z palet, różnie je łącząc oraz wycinając otrzymasz na pewno niepowtarzalne meble, których zazdrościć Ci będzie każdy gość. Urządzając przyjęcie latem w ogrodzie, nie musisz się już martwić brakiem miejsca, gdyż z łatwością wykonasz za niską cenę i odrobinę czasu meble oryginalne takie jak stołki barowe lub stoły z ławkami. Wbrew pozorom nie jest trudno wykonać hokery drewniane, fotele lub kanapy z palet.

Wszystkie porady, krok po kroku wykonać własne meble znajdziesz w internecie, a potrzebne do tego elementy oraz surowiec, czyli palety są łatwo dostępne. Także do dzieła, stwórz własny niepowtarzalny i designerski styl.