You are currently viewing Modne meble lakierowane do kuchni

Modne meble lakierowane do kuchni

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się meble na wysoki połysk. Ta tendencja dotyczy właściwie wszystkich typów mebli, zarówno kuchennych, jak i przeznaczonych typowo do salonu czy do łazienki. Nic dziwnego, to jedna cech charakterystycznych stylu nowoczesnego.

Eleganckie meble lakierowane

Lakierowane mebleWielu osobom kojarzą się z elegancją oraz luksusem. Sprawiają wrażenie drogich oraz ekskluzywnych. Zdecydowanie wyróżniają się na tle zwykłych mebli drewnianych czy z płyty drewnopodobnej. Ich główną ozdobą jest ich wykończenie, które zwraca uwagę nawet najbardziej obojętnych na wystrój wnętrz osób. Dlatego meble lakierowane zazwyczaj są niezwykle proste. Liczy się minimalizm oraz symetria. Dodatkowe dekoracje mogłyby tylko zepsuć efekt. Błyszczący materiał nie potrzebuje dodatkowego towarzystwa, już sam w sobie wygląda olśniewająco. Meble o takim wykończeniu pasują nie tylko do nowoczesnych wnętrz, doskonale będą komponować się ze stylistyką art deco czy glamour. Są także uniwersalne, jeżeli chodzi o ich przeznaczenie, na rynku są dostępne zarówno błyszczące przeznaczone do prywatnych wnętrz, jak i do biur czy sklepów. Najczęściej jednak można je spotkać w kuchniach.

KuchniaW przeciągu ostatnich lat stały się tak chętnie kupowane, że można je dostać w niemalże każdym zakątku Polski. Przykładem mogą być chociażby lakierowane meble kuchenne z Wrocławia. W tym mieście działa wiele salonów meblowych o naprawdę bogatej ofercie tych mebli. Bez problemu można dostać zarówno komplety do małych kuchni oraz tych większych. Meble na wysoki połysk są bardzo eleganckie oraz stylowe, do wnętrza wprowadzają nutkę ekskluzywności. Jednak decydując się na nie trzeba wziąć pod uwagę jedną ważną rzecz – meble o takim wykończeniu wymagają szczególnej uwagi oraz pielęgnacji. Chociaż połysk wygląda naprawdę szykownie, jest także trudny w utrzymaniu. Bardzo szybko widać na nim wszelkie ślady, między innymi odciski palców. Jednak odpowiednia wiedza na ich temat znacznie ułatwi ich utrzymanie w doskonałym stanie. Trzeba pamiętać, że wiele z nich jest na początku zabezpieczone specjalną folią, którą można zdjąć dopiero po pewnym czasie.

Oprócz śladów, na takich meblach bardzo łatwo zrobić rysy, także podczas czyszczenia. Dlatego należy je czyścić delikatnymi środkami, niezawierającymi acetonu, alkoholu oraz amoniaku. Nie można także używać druciaków i ostrych gąbek. Ich zaletą, zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych jest to, że są odporne na wilgoć i parę wodną, które jak wiadomo bardzo często są obecne w kuchni. Lakierowane meble kuchenne to doskonały pomysł dla miłośników nowoczesnej elegancji, jednak trzeba pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji.