You are currently viewing Montaż centralnego ogrzewania

Montaż centralnego ogrzewania

Zakup kotła do instalacji centralnego ogrzewania jest dla wielu poważna inwestycją. Także jak wykonanie całej instalacji centralnego ogrzewania. Koszta takiej inwestycji nie są małe. Więc aby zaoszczędzić wiele osób decyduje się na montaż instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłem na własną rękę, jednak nie jest to zalecane i dlatego usługi hydrauliczne czy inni fachowcy w tym przypadku będą nam potrzebni.

Centralne ogrzewanie powinno być osobnym projektem

centralne ogrzewaniePrzed rozpoczęciem wykonywania takiego elementu domu jak centralne ogrzewanie powinien zostać sporządzony specjalny projekt.
Projekt ten powinien zawierać rysunki, jak ma wyglądać instalacja i przede wszystkim jakie dobrać grzejniki do wielkości pomieszczeń, w których się będą one znajdowały. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca, gdzie można będzie zamontować kocioł CO, grzejniki oraz wyznaczyć punktu podłączenia rury. Także należy wyznaczyć miejsca przebiegu rury.
Obecnie najczyściej wybiera się taki układ rur, aby nie były one widoczne.
Gdy już cała instalacja będzie zmontowana, to znaczy: instalacja będzie podłączona z grzejnikami i kotłem, to jeśli instalacja jest wodna, to potrzebna będzie próba szczelności. W tym przypadku warto jest korzystać ze spacjowanych usług, jak na przykład usługi hydrauliczne. Niestety gdy próba szczelności nie powiedzie się i okaże się, że gdzieś jest przeciek to wtedy należy wykonać poprawki. Problemu nie ma gdy cała instalacje centralnego ogrzewania jest na wierzchu. Jednak, gdy jest ona zakryta tynkiem, lub jest to ogrzewanie podłogowe, to może okazać się kłopotliwe.

Jeśli instalacja centralnego ogrzewania będzie korzystała z gazu, to jeśli nie mamy takowej instalacji w domu to koniecznie trzeba będzie wykonać przyłącza gazowe. Takie przyłącza są wykonywane poza budynkiem mieszkalnym. Przyłącza gazowe są jedynie specjalną instalacja połączone z domem, a w tym przypadku z kotłem grzewczym. W przypadku kotła zasilanego olejem opałowym, podczas montażu również należy rozważyć miejsce umieszczenia takiego zbiornika.
Jeśli zbiornik jest jednopłaszczowy to musi znaleźć się on w specjalnej wannie. Jednak jeśli jest on dwupłaszczowy to już takiego przymusu nie ma. Do tego takie zbiorniki muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od kotła i być od niego oddalone wymurowaną ścianą. Montaż centralnego ogrzewanie nie należy do trudnych prac, jednak musi taka instalacja być wykonana dokładnie.

Dlatego nie warto jest wykonywać takie montaż CO na własną rękę, lepiej jest skorzystać z fachowców, którzy mają do tego odpowiednie narzędzia i wiedzą jak to wykonać.

Więcej przydatnych informacji na http://jaksyl.pl