You are currently viewing Najlepsze szafy na zamówienie

Najlepsze szafy na zamówienie

Nie tylko kobiety narzekają na brak miejsca na swoje rzeczy. W końcu poza ubraniami w szafie mają się też zmieścić ręczniki, pościel, buty, akcesoria i wiele innych rzeczy. W związku z tym szafa musi być niezwykle pojemna, a także posiadać różne opcje przechowywania, takie jak możliwość zawieszenia lub położenia ubrań. Nic więc dziwnego, że gotowe szafy dostępne w sklepach meblowych nie cieszą się zbytnim powodzeniem.

Szafy z drzwiami przesuwanymi

szafy na wymiarSprawdzą się co najwyżej w pokoju gościnnym, tak by gość miał jakąś przestrzeń na swoje rzeczy, czy też w przedpokoju, gdzie potrzebna jest tylko szafa na obecnie noszone płaszcze i kurtki. Najczęściej wybierane są oczywiście szafy na wymiar z drzwiami przesuwanymi. Takie szafy mogą zajmować nawet całą ścianę i sięgać od podłogi do sufitu. Ich wielką zaletą jest fakt, iż można je tworzyć zarówno w pomieszczeniach o prostych ścianach, jak i przy skosach i we wnękach ściennych. W związku z tym można je wstawiać w sypialni, przedpokoju, czy na poddaszu. Producent szaf zadba o to, by były one dokładnie wyprofilowane i pasujące do pomieszczenia.

szafy na wymiarDrzwi przesuwane są tutaj najlepszą opcją. W ten sposób ułatwia się aranżację całej przestrzeni, bo meble można stawiac blisko siebie, nie martwiąc się o to, że drzwi do szafy nie da się otworzyć. Im większa szafa tym więcej będzie miała drzwi. Ponadto, poruszanie drzwiami na szynach jest cichsze niż otwieranie drzwi na zawiasach, które dodatkowo trzeba od czasu do czasu naoliwić. Warto zainwestować szafę z drzwiami z lustrem. Wielkie lustro sprawi, że można się w nich całościowo przeglądać i nie trzeba szukać miejsca na zawieszenie lustra na ścianie. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Kolejna kwestia to wnętrze szafy. Zwykłe szafy mają tylko kilka wieszaków i wiele półek na ubrania, opcjonalnie ze dwie dodatkowe szuflady. W przypadku szaf przesuwnych można montować nawet dwupoziomowe relingi na wieszaki. W ten sposób ubrania nie będą się gniotły na półkach, które lepiej zostawić na pościel i ręczniki. Mimo iż szafy są zamykane to można w nich zamontować również szuflady.

To dobra opcja na przechowywanie bielizny i innych drobiazgów, które mogłyby się zawieruszyć na półkach albo nie nadają się do powieszenia. Na przykład paski, apaszki i kapelusze można chować do szuflad. Warto zaznaczyć, że nie tylko producenci, ale także firmy sprzedające akcesoria do wystroju wnętrz często oferują organizery do takich szaf. Materiałowe, wiklinowe, czy plastikowe można wsunąć na półkę i w ten sposób segregować rzeczy w szafie.