You are currently viewing Najmodniejsze ściany mieszkań – biała cegła

Najmodniejsze ściany mieszkań – biała cegła

Jak wiadomo, moda wciąż się zmienia. Dotyczy to zarówno odzieży, jak i wnętrz budynków. Architekci muszą wciąż mieć się na baczności, by nie przeoczyć błyskawicznie zmieniających się trendów. Nowocześnie urządzone pokoje są powoli wypychane przez style vintage, który to znów został zastąpiony przez styl boho. Zmianom poddaje się również sposób zdobienia ścian.

Cegła do ozdoby ściany

biała cegła z fugąDawniej używane korkowe tapety ustąpiły miejsca gołym, jednolitym ścianom, na które znów po latach wkroczyły – tym razem wzorzyste i kolorowe – tapety. Modne tapety ścienne przykleja się na wybrane lub wszystkie ściany. Raczej odchodzi się od oklejania ściany tylko do połowy, co było modne jeszcze w czasach komunizmu w Polsce. Paski, kwiaty, mandale, a także cegły i najróżniejsze grafiki 3D – to wszystko widnieje na ścianach najmodniejszych polskich domów. Ci, którzy rezygnują z tapet na rzecz czystych ścian, wybierają kolorowe farby: połączenie kanarkowej żółci pięknie komponuje się z jasnym, wypłowiałym błękitem i szarością, natomiast farba w kolorze morskim lub magnety idealnie będzie pasować do grafitu. Biały to kolor pasujący idealnie do wszystkich barw. Najmodniejsze w tym sezonie jest połączenie właśnie z bieli z jednym lub dwoma dowolnymi kolorami z całej palety barw. Przy malowaniu ścian małych pokoi, warto zdecydować się na tylko dwa kolory. Dobrze wygląda połączenie intensywnych barw z jasnymi, delikatnymi – np. czerwień i écru.

biała cegła z fugąNiezwykle modne w ostatnich czasach jest wykorzystywanie starej cegły do dekoracji ścian. Cegłę po rozbiórce tnie się w paski, które następnie przykleja się do ściany. Najbardziej uniwersalna jest modna biała cegła z fugą, która będzie pasowała do każdego typu pomieszczeń – salonu, kuchni, sypialni, a nawet łazienki. Cegłą można obłożyć całą ścianę albo tylko jej część, np. fragment ściany za kominkiem lub za telewizorem. Odpowiednio zaimpregnowana, może zostać też używa w łazience. Ściana pod prysznicem obłożona cegłą sprawi, że przestrzeń w łazience optycznie się powiększy. Cegła jest uniwersalnym tworzywem, pasującym do każdego stylu – zarówno do vintage, jak i glamour.

Idealnie też łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy płytki ceramiczne, co daje ogromne pole możliwości w wystroju wnętrza. Współcześnie możliwości dekoracji wnętrz jest wiele. Poszczególne style można łączyć, tworząc tym samym niepowtarzalne, nowe trendy. Dzięki dostępnym na rynku różnym materiałom możliwe jest dostosowanie ich pod każdy rodzaj wnętrz – od metalu, szkła i płytek ceramicznych, aż po cegły, drewno i kamień.