You are currently viewing Napędy do bram dwuskrzydłowych – czym się kierować ?

Napędy do bram dwuskrzydłowych – czym się kierować ?

Brama, która otwiera się automatycznie znaczeni ułatwia funkcjonowanie. Dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na takie bramy. Jednak czym kierować się podczas wyboru odpowiednich urządzeń z zakresu takiego jak automatyka do bram? Ten artykuł ma na celu pomoc w ocenieniu, jaki napęd będzie dla nas najlepszy.

Napędy do bram dwuskrzydłowych wymagają dobrego montażu

napędy do bramPierwszą kwestią jaką warto jest rozważyć, to jak średnio nasza brama będzie otwierana oraz zamykana. Wiadomo, że w przypadku domów prywatnych będą to około trzy cykle na dobę. Jednak jeśli chodzi o wspólnoty mieszkaniowe to może być ich już ponad sto. W tych dwóch przypadkach napędy do bram będą różne. Zależnie od ilości otwierania bramy, musi ona być lepszej klasy. Tej najniższej napędy do bram mogą być montowane na przykład na działkach, gdzie rzadko się je użytkuje.

Kolejnym aspektem jest otwieranie bramy. To znaczy, jak chcemy, aby była ona otwierana. Najpopularniejsze są piloty do bram. Dzięki nim brama jest po prostu funkcjonalna. W przypadku wyboru pilota do bram ważna jest również pamięć sterownika, to znaczy ile urządzenie jest w stanie zapamiętać urządzeń (w tym przypadku pilotów). Domy prywatne najczęściej posiadają od dwóch do trzech pilotów, jednak wspólnoty mają już ich o wiele więcej. Także warto rozważyć to, jak brama ma być otwieranych. Czy będzie ona skrzydłowa czy przesuwna.

W takich przypadkach również należy wybrać inne napędy. Bardzo dobre napędy do bram dwuskrzydłowych, różnią się od tych do bram skrzydłowych czy otwieranych przesuwnie. W bramach skrzydłowych montowane są siłowniki do bram, natomiast bramy przesuwne są wyposażone w urządzenia z kołem zębatym. Ważnym aspektem jest również to czy mamy dostęp do prądu, tam gdzie zamierzamy zamontować bramę jak i automatykę do takiej bramy. Na szczęście większość napędów, do bram otwieranych skrzydłowy jest zasilane niskim napięcie, dzięki czemu nie wymagają one dużej mocy. Jeśli wybieramy automatykę do bram to warto zwrócić uwagę czy posiada ona gwarancję i czy dla danego sprzętu wymagany jest serwis.

Jeśli wybieramy napędy do bram to musimy się zastanowić, jakie chcemy, aby posiadały one funkcje. Aby zwiększyć żywotność napędu, dobrze, aby posiadały one funkcję tak zwanego miękkiego startu jak i sportu. Dobrą funkcja jest również zabezpieczenie napędu do bram przed przeciążeniem.

Kolejną ważną funkcja jest funkcja awaryjna. Dzięki niej w razie awarii lub braku zasilania możliwe jest ręczne otwieranie takiej bramy. Wiele osób oczywiście również podczas wyboru automatyki do bram kieruje się jej ceną, co także wiadomo, że jest ważną kwestią.