You are currently viewing Naprawa przewodów wysokiego napięcia a podnośniki

Naprawa przewodów wysokiego napięcia a podnośniki

Przewody energetyczne oraz telekomunikacyjne to coś, bez czego nie dałoby się wyobrazić współczesności. Dzięki nim w domu mamy prąd, telefon, czy inne media, jak również sieci trakcyjne dla pociągów i tramwajów. Kable kładzione są na wysokości, na betonowych (dawniej też na drewnianych) słupach.

Wynajem podnośników jest zalecany

wynajem podnośników To sprawia, że jest do nich lepszy dostęp, niż gdyby byłyby w ziemi. Co prawda, wiele osób twierdzi, że szpecą one krajobraz, ale to do tej pory najlepsze rozwiązanie jakie udało się znaleźć. Dopóki wszystkie kable są sprawne, a słupy stabilne to nic się z nimi nie robi. Jednak przewody mogą zostać uszkodzone na skutek działania czynników atmosferycznych (burze, wichury, niskie temperatury), z czasem każdy materiał może ulec osłabieniu (szczególnie jego osłonka), ważna jest również działalność drzew, których konary mogą sięgać przewodów i doprowadzać do przerwania ich ciągłości. Co wtedy można zrobić? Jak najszybciej trzeba zabrać się za naprawy kabli, żeby domostwa nie były odcięte od prądu elektrycznego, a komunikacja miejska mogła funkcjonować. Przy każdym takim zleceniu potrzebny jest wynajem podnośników. Przewody znajdują się na wysokości kilku metrów, więc nie dałoby się ich sięgnąć z wysokości drabiny. Przy naprawach niezbędne są także liczne narzędzia i przewody zapasowe do wymiany.

wynajem podnośników Trzymanie tego w rękach przez fachowców od napraw byłoby trudne, bo muszą mieć oni obie ręce wolne by zajmować się usterkami. Na podnośniki koszowym znajduje się tyle miejsca, że spokojnie zmieszczą się tam dwie osoby, wraz z całym oprzyrządowaniem. Komfort pracy jest tutaj bardzo ważny. W końcu to nie tylko praca kilka metrów nad ziemią, ale także praca z przewodami wysokiego napięcia. Bardzo łatwo tutaj o wypadek przy pracy, taki jak porażenie prądem. To kolejny powód dla którego podnośnik koszowy jest znaczący. Jeśli coś się stanie, to pracownik obok ma drugą osobę, która udzieli mu natychmiastowej pomocy. Często ułamki sekund mają znaczenie, a zanim podnośnik zostanie ściągnięty na dół to minie kilka cennych chwil. Naprawa przewodów energetycznych i telekomunikacyjnych nie odbywa się bardzo często. Muszą być do takich rzeczy wybierane mocne, odporne na działanie czynników atmosferycznych kable, które nie będą wymagały prac konserwacyjnych.

Jednak zawsze w przypadku takowych usterek, wystarczy wynająć fachową ekipę pracowników oraz dopasowany pod względem wysokości podnośnik koszowy, dzięki czemu awaria błyskawicznie zostanie usunięta, a przerwy w dostawie energii/mediów nie będą odczuwalne.