You are currently viewing Nitownica do użytku domowego

Nitownica do użytku domowego

Trwałe łączenie ze sobą dwóch powierzchni metalowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej, gdy wykonywane jest w warunkach domowych, a nie posiada się wystarczającego sprzętu, który wykonałby to za nas.

Nitownica od dobrej firmy

nitownica gesipaZazwyczaj w takich sytuacjach wykorzystywana jest nitownica ręczna, jednak ze względu na siłę, jaką trzeba włożyć w nitowanie na wiele lat poszły w odstawkę. Teraz nowi producenci wracają na rynek ze wzmocnionymi produktami o długich dźwigniach i zdecydowanie większej skuteczności, co pozwala dopasować urządzenie do potrzeb każdego. Budowa takiej nitownicy nie należy do skomplikowanych. W każdej wersji ręcznej występuje głowica pracująca z nitem oraz rękojeści, które w czasie zaciskania przekazują energię do głowicy, gdzie zrywana jest zbędna część nitu. Wśród wielu dostępnych egzemplarzy to nitownica gesipa ręczna została uznana za najsolidniejszą w swojej kategorii. Prosta konstrukcja oraz niska cena przekonują wielu kupujących, aby wybrać właśnie ten typ. Poza tym dużą zaletą jest ich niezależność wynikająca z braku potrzeby jakiegokolwiek źródła zasilania. Jest to przewagą zarówno nad nitownicami akumulatorowymi, elektrycznymi, jak i pneumatycznymi.

nitownica gesipaGesipa produkując swoje nitownice dba o najwyższą jakość wykończenia. Właśnie dlatego szczęki wykute są z wielogatunkowej stali, co redukuje wymagane zastosowanie siły. Dla bezpieczeństwa wyposażona jest również w niewielki zbiorniczek pozwalający na zebranie pozostałości nitów. Największą zaletą jest jednak możliwość wymiany końcówek i dopasowywanie ich do aktualnie wykonywanej pracy. Każdy materiał wymaga innego rodzaju nitu, a sprawna wymiana wpływa na jakość i czas pracy. Poręczna budowa oraz zabezpieczone uchwyty sprawiają, że można łączyć elementy również jedną ręką. Kupując komplety pochodzące bezpośrednio od producenta otrzymuje się w zestawie zarówno klucz montażowy oraz podstawowe nasadki niezbędne przy każdej domowej pracy. Solidna nitownica nawet w wersji ręcznej będzie służyła właścicielowi przez lata pomagając mu przy łączeniu najbardziej wymagających materiałów. Nawet w domach często próbuje się połączyć ze sobą różne elementy. Niekiedy wymagane są specjalne narzędzia, które zapewnią precyzyjne i trwałe łączenia, których nie da się zniszczyć.

Niski koszt sprawia, że zdecydowanie chętniej sięgamy właśnie po nitownice ręczne, które solidnie wykonane potrafią sprostać takim samym zadaniom jak akumulatorowe. Poza tym prześcigają je pod względem braku zapotrzebowania na zasilanie, które nie zawsze jest dostępne.