You are currently viewing Nowoczesna technologia ocieplania

Nowoczesna technologia ocieplania

Ocieplanie budynków to temat niezwykle ciekawy, bowiem istnieje tak dużo metod izolacji termicznej, że zwolennicy poszczególnych z marszu potrafią wymienić szereg zalet swojej metody, a laikom ciężko jest odnaleźć się w takim gąszczu informacji.

Ocieplanie domu jednorodzinnego

ocieplanie pianką purMimo wszystko chyba odpowiednim sposobem wyboru metody ocieplania jest po prostu podążanie za duchem czasu i korzystanie z najnowszych technologii, które bardzo często okazują się po prostu najlepsze, tylko zwolennicy tradycji jeszcze nie przyjmują tego do wiadomości. Tak jest na przykład jeśli chodzi o ocieplanie pianką PUR. Tutaj już wiele osób poznało się na tym materiale i wie, że jego zastosowanie przynosi wiele korzyści, jednakże niektórzy wciąż optują za styropianem czy wełną mineralną, które są dla nich rozwiązaniami bezpiecznymi, bo znanymi od lat. Nowoczesna technologia nie generuje jednak nigdy gorszych rozwiązań, a zawsze lepsze – tak jest i w tym przypadku, dlatego jeśli interesuje nas ocieplanie pianką PUR Milanówek koło Warszawy jest miejscem, w którym wielu właścicieli stojących tam domów jednorodzinnych zdecydowało się na zastosowanie tej metody i inni mogą brać z nich przykład. To właśnie w województwie mazowieckim istnieje wiele firm budowlanych, które do swojej oferty na stałe wprowadziły ocieplanie pianką PUR.

ocieplanie pianką purChoć początkowo klientów było niewielu, tendencja szybko zaczęła się zmieniać – dziś ta usługa jest jedną z najpopularniejszych i jest już częściej wybierana niż tradycyjna izolacja za pomocą styropianu. Oczywiście usługa ta nie należy do najtańszych. Dzieje się tak, ponieważ – po pierwsze, zastosowana pianka PUR musi charakteryzować się najwyższą jakością, zatem musi pochodzić od sprawdzonego producenta (w związku z tym jej cena będzie dość wysoka). Po drugie aplikacja natryskowa wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, kompresora z wężem oraz pistoletem natryskowym – a to urządzenie także sporo kosztuje. W związku z tym i sama usługa aplikacji pianki PUR niestety ma swoją cenę, ale efekty przechodzą zawsze oczekiwania zleceniodawców. Pianka PUR zapewnia bowiem trwałą, całkowicie szczelną warstwę izolacji – bez żadnych spoin oraz mostków termicznych. Dzięki temu zostało zminimalizowane całkowicie ryzyko uciekania ciepła z pomieszczenia, co przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania zimą.

Jest to więc prawdziwa zaleta pianki PUR, co warto mieć na uwadze. Podsumowując, nowoczesne technologie skutecznie wypierają rozwiązania znane z tradycji i tak jest też w przypadku metod ocieplania budynków. Dziś to pianka PUR jest materiałem z największym potencjałem.